17. 01. 2018 18:30 | USA/dg

Otrávený štáb či smrť na nakrúcaní: Fakty, ktoré ste o filme Titanic doteraz nevedeli

Prečítajte si zaujímavosti z nakrúcania druhého najziskovejšieho filmu všetkých čias.

Titanic
Titanic Foto: Profimedia.sk

Aj keď od premiéry veľkofilmu Titanic uplynulo už neuveriteľných 20 rokov, na povrch sa stále dostávajú nové a nové informácie zo zákulisia nakrúcania tohto megahitu.

Skutočný príbeh o potopení nepotopiteľného parníka od režiséra Jamesa Camerona má na konte 11 Oscarov a stal sa druhým najziskovejším filmom všetkých čias. Píše MailOnline.

Jednu z najikonickejších filmových dvojíc si zahrali Kate Winslet a Leonardo DiCaprio. Kate stvárnila postavu Rose DeWitt Bukater, ktorá sa mala vydávať za bohatého muža, aby seba a svoju ovdovelú matku zachránila pred bankrotom. Leo sa zhostil postavy pasažiera tretej triedy, maliara Jacka Dawsona.

Vedeli ste, že...?

Postavu kapitána lode najprv ponúkli hercovi Robertovi De Nirovi. Ten to ale nakoniec musel odmietnuť, pretože dostal gastrointestinálnu infekciu.

Lindsay Lohan, ktorá mala v čase nakrúcania deväť rokov, takmer získala rolu Jackovej malej kamarátky Cory Cartmell. Účinkovania vo filme sa ale nedočkala. Jej ryšavé vlasy by sa totiž bili s gaštanovohnedou farbou vlasov Rose.

V scénach, kde Jack maľoval nahú Rose, nahradil DiCapriovu ruku samotný režisér Cameron, keďže na rozdiel od Dicapria vie kresliť. Cameron nakreslil celý portrét nahej Winslet (tá mala na sebe počas scény plavky).

Titanic bol jedným z posledných filmov, v ktorých sa scény nakrúcali tradičným spôsobom bez použitia počítačom generovaných snímok. Preto sa náklady vyšplhali na 150 miliónov libier (viac než 168 miliónov eur).

V Mexiku kúpili 40-akrový pozemok (veľkosť dvoch futbalových ihrísk), na ktorom postavili nádrž hlbokú viac než 27 metrov s objemom takmer 65 miliónov litrov potrebnú na desaťposchodovú rekonštrukciu exteriéru lode.  Vodu naplnili do nádrže priamo z Tichého oceánu.

Objem vody spôsoboval tvorcom obrovský stres – scéna, v ktorej sa voda dostane k Veľkému schodisku, museli nakrútiť na jedenkrát, keďže voda by kompletne zničila celú scénu.

Scény, v ktorých pasažieri bojovali o život v ľadovej vode, sa nakrúcali v nádrži hlbokej jeden meter s objemom viac než 1 320 000 litrov. Cameron trval na tom, aby teplotu vody ohriali na príjemných 28 stupňov Celzia, nech sa herci môžu cítiť ako v bazéne. Ľadový dych neskôr pridali pomocou špeciálnych efektov.

Počas posledného nakrúcania v kanadskej provincii Nové Škótsko, kde sa točili vonkajšie scény, zamiešali do rybacej polievky s mušľami podávanú hercom a celému štábu halucinogénnu drogu. V nemocnici skončilo až 80 ľudí.

DiCaprio sa rozplakal, keď mu jeho jaštericu prešlo nákladné vozidlo.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz