24. 01. 2018 11:00 | BRATISLAVA/luc

Východniarsky temperament nezaprie: TOTO vystúpenie Katky Knechtovej nesmiete premeškať!

Talentovaná speváčka sa nezľakne nijakej speváckej výzvy.

Katka Knechtová
Katka Knechtová Foto: Profimedia

Krásna a talentovaná speváčka Katka Knechtová spieva od svojich pätnástich a skúseností má na rozdávanie. Aj vďaka tomu nedávno prijala ponuku a zasadla do porotcovskej stoličky v speváckej súťaži SuperStar 2018, kde bude svoje dobre mienené hudobné rady už čoskoro odovzdávať nádejným speváckym hviezdam.

Katku poznáme najmä ako rockerku alebo popovú speváčku, no ako skúsená hudobníčka a temperamentná východniarka prijala výzvu a v Chart Show dnes večer odznie jej verzia klasickej ľudovej pesničky Šaľena ja bula. Katka má však k folklóru veľmi blízko, ako dieťa bola totiž členkou detského speváckeho zboru Prešovčatá. „Veľmi som sa potešila, keď mi ponúkli spievať túto pieseň. Folklór mám rada, špeciálne ak je spievaný v šarištine, pretože je veľmi temperamentný a to sa mi páči,“ povedala nám na margo svojho vystúpenia.

K folklóru však patria okrem hudbu, piesní, krojov či tradícií aj rôzne nárečia alebo zastarané slová. Pre Katku sme si preto pripravili malý kvíz a ako sa jej v ňom darilo? To zistíte vo videu:

 

Podobný kvíz sme dali aj Tomášovi Bezdedovi, ktorý s ďalšou krásnou ľudovou piesňou vystúpi v Chart Show. Či ho zvládol, to si pozrite v ďalšom videu.

 

Chart Show a tie najkrajšie ľudové piesne sledujte už dnes večer o 20.30 na Markíze!

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz