29. 01. 2018 14:00 | BRATISLAVA/nocoscarov.markiza.sk

O Oscara zabojuje tento rok aj Slovenka. Toto je ona

Maďarský film O tele a duši je nominovaný v kategórii Najlepší cudzojazyčný film.

Alexandra Borbély
Alexandra Borbély Foto: Profimedia.sk

Alexandra Borbély získala na minuloročnom odovzdávaní 30. ročníka Európskych filmových cien sošku za najlepšiu herečku v snímke O tele a duši (Testről és lélekről). Tridsaťjedenročná Slovenka zabojuje tento rok aj o cenu Americkej filmovej akadémie.

Maďarský film O tele a duši je nominovaný v kategórii Najlepší cudzojazyčný film spolu so snímkami Fantastická žena (Čile), The Insult (Libanon), Bez lásky (Rusko) a Štvorec (Švédsko).

O tele a duši je nekonvenčný milostný príbeh dvoch odlišne zmrzačených ľudí – starnúceho finančného riaditeľa bitúnku Endreho (Géza Morcsányi) a mladej kvalitárky mäsa Márie (Alexandra Borbély). Na filmovom festivale Berlinale získal film hlavnú cenu. Režisérka Ildikó Enyedi sa vďaka nemu vrátila na medzinárodnú scénu po 18 rokoch.


Alexandra Borbély sa narodila 4. septembra 1986 v Nitre. Účinkuje prevažne v maďarských filmoch. Má dvoch súrodencov – mladšieho brata Dávida a sestru Dominiku. Vo filme O tele a duši mala pôvodne hrať postavu psychologičky. Režisérka jej navrhla, aby sa prihlásila aj na hlavnú postavu a tú nakoniec získala.

Alexandra Borbély
Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz