30. 01. 2018 12:00 | BRATISLAVA/zv

Príbeh Jakubka chytil za srdce tisícky Slovákov. Mama verí, že sa postaví na nohy

Minulý týždeň sa stretli s odborníkom, ktorý by mu vedel pomôcť.

Jakubko má šancu postaviť sa na nohy.
Jakubko má šancu postaviť sa na nohy. Foto: TV Markíza

Príbeh Jakubka, ktorý trpí vzácnym syndrómom tibiale hemimeli, chytil za srdce tisícky Slovákov. Po odvysielaní reportáže v magazíne Reflex sa vďaka Nadácii Markíza a portálu ďakujeme.sk krásnemu a veselému chlapčekovi doteraz vyzbieralo už viac ako 66-tisíc eur.

Slováci opäť ukázali, že majú srdce na správnom mieste. Jakubkova mamina Andrea bola z pomoci dojatá. V rozhovore nám prezradila, že sledovala, kto a koľko prispieva. Ľudia neposielali žiadne závratné sumy. Tým sa potvrdilo, že má zmysel poslať akýkoľvek príspevok. Dôležité je, aby sa ľudia spojili.

„Jeden 10-ročný chlapček nám poslal svoje úspory. Bolo to 16 eur, ale boli to jeho úspory. Je to neuveriteľné," povedala nám.

Jakubko bojuje ďalej. Na operáciu, ktorá by mu umožnila postaviť sa na nohy, potrebuje rodina 300-tisíc eur. Minulý štvrtok sa stretli so špecialistom, ktorý už operoval takmer 170 detí s podobnou diagnózou.

Andrea v rozhovore prezradila, v čom spočíva zákrok a ako veľmi je pre nich dôležitý.

 

POMOC PRE JAKUBKA

Ťažko skúšanej rodine sa rozhodla pomôcť aj Nadácia Televízie Markíza spolu s portálom ĎAKUJEME.sk ktorého tím už osem rokov pomáha a umožňuje ľuďom porozprávať ich príbeh alebo príbeh priateľa, ktorý nemá finančné zdroje na operáciu, liečenie, zdravotné pomôcky, rehabilitáciu či štúdium.

Na ich stránke nájdete Jakubkov príbeh a, samozrejme, aj vy môžete prispieť a uľahčiť mu život.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz