26. 02. 2018 19:00 | PRAHA/markiza.sk

Celeste Buckingham otvorene o sexuálnom obťažovaní. Obchytkával ju starosta

Celeste posiela všetkým ženám jasný odkaz. Sledujte rozhovor.

Celeste Buckingham na 5. ročníku Česko-Slovenského plesu
Celeste Buckingham na 5. ročníku Česko-Slovenského plesu Foto: Profimedia.sk

Piaty ročník Česko-Slovenského plesu, ktorý sa konal v sobotu v Obecnom dome v Prahe, sa niesol v duchu osláv 100. výročia založenia Československa.

Celeste Buckingham naň prišla v spoločnosti svojej mladšej sestry, speváčky Carmel (19). Obe vyzerali ako princezné.

Dvadsaťtriročná interpretka nebola na plese Čechov a Slovákov prvýkrát. „Veľmi sa teším, že som opäť na Česko-Slovenskom plese nielen ako hosť, ale zároveň aj ako vystupujúca. Tento rok je výnimočný kvôli výročiu vzniku Československej republiky a zároveň rada chodím na plesy. Viac som zvyknutá ako tá vystupujúca, ale na tento ples si robím výnimku,“ povedala Celeste, ktorá počas večera zaspievala pesničku Killing Me Softly with His Song a vlastnú skladbu I’m Not Sorry.

Sestry Buckinghamové boli v ten večer neprehliadnuteľné. Pripraviť sa pritom stihli za pomerne krátky čas. „Naša maskérka Laura nás stihla obidve nalíčiť a nastajlovať do hodiny a pol,“ povedala Celeste.

Keďže mnohé svetové celebrity sa spojili na podporu hnutia Time’s Up (v preklade Čas vypršal), ktoré bojuje proti sexuálnemu obťažovaniu, zaujímalo nás, či si Celeste a jej sestra tým niekedy museli prejsť. Obe priznali, že si obťažovanie zažili na vlastnej koži ešte predtým, ako začali spievať.

Celeste prekvapila, keď otvorene porozprávala o nepríjemnom zážitku z koncertu. „Mne to raz urobil jeden starosta na koncerte, keď sme sa išli fotiť, ma chytil tam, kde nemal a ja som na to okamžite upozornila pred jeho manželkou a štábom,“ šokovala odpoveďou speváčka.

„Kedysi, keď som začínala, sa mi to stávalo, no nič som na to nepovedala. Bola som ticho. Lebo veď je to ten a ten dôležitý človek a teraz to poviem bez hanby, lebo si nemyslím, že je to vhodné a je jedno, či je to prezident štátu alebo môj sused. To je úplne jedno. Nemá na to právo, pokiaľ mu to ja sama nedovolím,“ dodala.

Celeste posiela všetkým ženám jasný odkaz. Sledujte rozhovor.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz