07. 03. 2018 16:30 | BRATISLAVA/markiza.sk

Film Otcova volga sa dočkal slovenskej premiéry. Nenechajte si ujsť perfektnú českú novinku

V slovenských kinách si film môžete pozrieť už od štvrtka 8. marca.

Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová na slovenskej premiére filmu Otcova volga
Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová na slovenskej premiére filmu Otcova volga Foto: CinemArt SK

Česká komediálna dráma Otcova volga sa v utorok dočkala slávnostnej slovenskej premiéry, na ktorej sa zúčastnil aj samotný režisér Jiří Vejdělek a hlavné predstaviteľky Evy a Tamary Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová. V slovenských kinách si film môžete pozrieť už od štvrtka 8. marca.

Slovenská premiéra filmu Otcova volga
Foto: Profimedia.sk
 

Na otázku, čím je film Otcova volga iný, výnimočný, odpovedal režisér Jiří Vejdělek jednoznačne: "Tým, že som ho točil ja a tým, že tam hrá Eliška Balzerová a Táňa Vilhelmová a množstvo ďalších skvelých herečiek a hercov. Myslím si, že aj diváci na Slovensku poznajú moje predchádzajúce filmy, tak je to taký mix zábavy a dojemných vecí, ktoré ich pobavia a verím, že im prinesú takú úľavu a nádej v ich bežnom živote."

Počas nakrúcania vzniklo množstvo vtipných momentov, celý štáb však najradšej spomína práve na ten, ktorý je spojený s volgou. "Volga je v podstate hlavná postava tohto filmu, tak mne sa tú krásku podarilo hneď v prvý deň prehriať," povedala Tatiana s úsmevom.

Prečo by ste si nemali nechať ujsť film Otcova volga v kinách? Pozrite si rozhovor s režisérom Jiřím Vejdělkom a herečkou Tatianou Vilhelmovou.

 

O filme:

Eva (Eliška Balzerová) je kostýmová výtvarníčka, pôžitkárka a manželka šarmantného Ludvíka, ktorý však veľmi nečakane a bez rozlúčenia umrie. Tak nečakane, že jej nestačí povedať, že okrem ich spoločnej dcéry Terezy (Tatiana Vilhelmová) mal ešte rovnako starého nemanželského syna. To aspoň naznačuje starostlivo ukrytá a náhodne objavená detská kresba.

Eva je rozhodnutá nečakané odhalenie veľkoryso ignorovať, ale Tereza, ktorej sa rozpadáva vlastný život, sa k prízraku nevlastného brata upne. Spoločne s matkou sa vydávajú Ludvíkovým veteránom volga GAZ 21 po stopách jeho bývalých mileniek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a priateľov (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajomstve zistili viac...


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz