01. 04. 2018 14:00 | BRATISLAVA/markiza.sk

Bárta o potrebe lásky: „Bez nej by bol život chudobnejší“

„Keď má človek lásku, má všetko“ je hlavnou myšlienkou nového slovenského filmu Pani Dokonalá.

Alexander Bárta
Alexander Bárta Foto: Profimedia.sk

V novej slovenskej romantickej komédii Pani Dokonalá, ktorú si môžete pozrieť už na Veľkonočný pondelok na obrazovkách televízie Markíza, sa predstavili aj herci Alexander Bárta a Richard Stanke.

Stanke si zahral šéfa reklamnej agentúry, Bárta sa zasa zhostil postavy profesionálneho fotografa, ktorý pomotá hlavu hlavnej hrdinke Inge (Michaela Čobejová).

Keďže hlavnou myšlienkou filmu je motto „Keď má človek lásku, má všetko“, zaujímalo nás, či obaja s týmto výrokom súhlasia. „Láska je určite v tesnom závese za zdravím, pretože bez zdravia to veľmi nejde. Bez lásky by bol život chudobnejší,“ povedal v rozhovore Bárta.

„Tie problémy sa potom lepšie zvládajú, keď sa má človek o koho oprieť a keď ťažšie životné situácie nesú spolu dvaja, takže to je vždy, samozrejme, lepšie,“ nešetril úprimnosťou Stanke.

Sledujte video, v ktorom obaja herci prezradili viac o svojich postavách.

 
 

O filme:

O tom, že temperamentná Ingrid (Michaela Čobejová) je ťažným koňom najprestížnejšej a najväčšej reklamnej agentúry na Slovensku, ktorá by bez jej dravosti a neomylného nosa na skvelé kampane mohla o mnohých zákazkách iba snívať, niet pochýb. Isté však je i to, že jej predstava o tom, ako ju jej podriadení zbožňujú a že by pre ňu nielen dali ruku do ohňa, ale pokojne by doň v prípade potreby skočili aj celí, je značne skreslená.

Napokon, čo-to napovedá už to, že sa tí nešťastníci takmer pred každou „kreatívnou poradou“ nie bezdôvodne trasú ako huspenina. Áno, majú pred ňou rešpekt... No skutočne v láske ju okrem jej osobného asistenta Lukáša (Pavol Šimun) nemá nik. Zo všetkých najviac ju bez debaty neznáša ambiciózna Silvia (Katarína Andrejcová) – a práve jej sa vďaka mimoriadne podlej intrige podarí zosadiť kráľovnú Ingrid z pomyselného trónu, na ktorý vzápätí sama zasadne. Pre Ingrid sa tým všetko zmení.

Z obdivovanej, obávanej a vplyvnej vrcholovej manažérky je zrazu... Nikto. Nemá prácu, byt, priateľov... Bezpečné útočisko však nenájde ani u mamy (Anna Javorková), s ktorou si toho po dvadsiatich rokoch odlúčenia nemá veľmi čo povedať. Nečudo, ani predtým si neboli blízke. Jedinou pozitívnou správou je zistenie, že jej milovaná babička zanechala dom na strednom Slovensku, v ktorom ako dievčatko prežila nezabudnuteľné chvíle. Plánuje ho čo najskôr predať a získať tak potrebný kapitál na rozbehnutie vlastnej firmy. Ibaže... Z malebného domčeka z jej spomienok je dnes v podstate ruina, ktorá drží pokope len silou vôle.

Teda, ak sa nestane nejaký zázrak a nepodarí sa jej nájsť spoločnú reč s miestnymi, ktorí by jej pomohli so všetkými opravami – čo sa vzhľadom na fakt, že v medziľudských vzťahoch je Ingrid ako chodiaca katastrofa, zdá absurdné. Ak nie rovno nemožné. Ešteže sa z jej nového suseda, šarmantného fotografa Martina (Alexander Bárta), vykľuje nečakane príjemný spoločník...

Nenechajte si ujsť film Pani Dokonalá v premiére na Veľkonočný pondelok o 21.10 h na Markíze

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz