12. 04. 2018 18:20 | BRATISLAVA/Reflex

Filip Tůma prvýkrát opísal dramatický pôrod: „Nelka si dieťa vybrala sama“

Ďakuje jej, že im zachránila dieťa.

Filip Tůma
Filip Tůma Foto: TV Markíza

O dramatickom pôrode Nely Pociskovej sa toho už napísalo veľa. Herečka a speváčka priviedla na svet dcérku Lianku na Veľkonočný pondelok v aute. Filip Tůma pre magazín Reflex teraz prvýkrát opísal, čo presne sa stalo. Nele ďakuje, že im zachránila dieťa.

Herečka chcela mať pri sebe dulu, ktorá jej mala pomôcť prekonať náročné obdobie pred pôrodom. Táto pani však neodhadla situáciu.

„Viezol som syna k mojej mame, aby som potom mohol odviesť Nelku do nemocnice a všetko nachystať. Pani (údajná dula, pozn. red.) vraj hovorila, že to ešte nejde, no Nelka jej na to hovorila, že už to ide. Podľa mňa to bol pre ňu veľký šok, pretože sama porodila. Tak som to počul. Pani volala so záchrannou službou a Nelka sama porodila, vybrala bábätko a dala si ho na seba. V tomto smere som na Nelku nesmierne hrdý. Je to levica. Zachránila naše dieťatko," povedal Filip.

Nela Pocisková po pôrode.
Nela Pocisková po pôrode. Foto: TV Markíza
 

Neskôr, po medializácii dramatických chvíľ, sa ukázalo, že pani, ktorá mala stáť pri Nele, nie je členkou Občianskeho združenia Slovenské duly.

„Neprial by som to ani najväčšiemu nepriateľovi. Nevedel som, kam mám ísť, čo mám robiť. Medzitým mi písal bulvár, že mi gratulujú. Nechápem, odkiaľ to vedeli, lebo ja som dieťa ešte ani nevidel," dodal Filip.

Pozrite si celé vyjadrenie Filipa Tůmu, ale aj reakciu odborníkov, ktorí pre laikov vysvetlili, kto sú duly a aká je ich úloha. Viac v reportáži z magazínu Reflex.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz