20. 07. 2018 19:25 | BRATISLAVA/TV Markíza

Opäť sme navštívili Laciho zo Superstar: Aká je pravda o jeho mame v ústave?

Laciho sen sa čoskoro stane realitou a to nielen vďaka pesničke, s ktorou sa preslávil. Pošta síce úspech mala, no jeho príbeh zaujal viac.

Lacko s mamou.
Lacko s mamou. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Pošta, pošta.Tieto slová si počas Superstar pospevoval nejeden Slovák či Čech. Spieval ju Laci z Komárna. Chlapec s ťažkým osudom, ktorý sa staral o svoju chorú mamu, ľudí chytil za srdce.

V momente, keď sa mu dva národy prostredníctvom Nadácie Markíza vyzbierali na vysnívané bývanie, prišiel šok. Mamu mal údajne dať do ústavu.

S chorou mamou pred súťažou bývali v neľudských podmienkach. Po súťaži sa však začalo povrávať, že Laci s ňou nemá dobrý vzťah a že to bolo všetko z jeho strany iba divadlo.

Fámy o tom, že ju Laci dal do ústavu, ale pravdivé nie sú. Miestnosť, v ktorej žili, mala tri krát dva metre, nemali vlastnú kúpeľňu ani toaletu.

Byt, v ktorom momentálne bývajú, je neporovnateľne lepší, avšak aj tam sú len dočasne. Prvoradé bolo pre nich opustiť neslávne známy panelák, v ktorom žili.

Sen sa čoskoro stane realitou a to nielen vďaka tejto pesničke, s ktorou sa Laci predstavil. Pesnička síce úspech mala, no jeho príbeh zaujal viac.

Nadácia Markíza a televízia Nova prostredníctvom dobrých ľudí vyzbierali pre Laciho neuveriteľných 51-tisíc eur.

Čoskoro sa k nim aj dostane, zatiaľ sú však stále na účte nadácie. Dôležitá je aj spätná väzba, aby peniaze použili naozaj na ten účel, pre ktorý ich ľudia posielali.

Laci si doteraz privyrábal na živobytie len ako futbalový rozhodca. Aj keď má veľmi veľa aktivít, voľný čas vie využiť užitočne, momentálne robí animátora v detskom tábore.

Viac v reportáži Marka Šilhavíka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz