11. 08. 2018 17:28 |

Prekrásna nevesta! Hviezda Markízy povedala svojmu vyvolenému áno

Naša kolegyňa si uctila aj slovenskú ľudovú tradíciu práve prostredníctvom šiat.

Prekrásna nevesta! Hviezda Markízy povedala svojmu vyvolenému áno
Prekrásna nevesta! Hviezda Markízy povedala svojmu vyvolenému áno Foto: markiza.sk

Redaktorka Televíznych novín Zuzana Ondrušková bude oddnes nosiť iné priezvisko. Odvážna reportérka, ktorá sa roky venuje krimi témam a mafiánskym prípadom povedala v sobotu o 16.00 h áno svojho partnerovi Tomášovi. Obrad aj hostina sa uskutočnili v areáli Vodárenského múzea v Bratislave.

Rodáčku zo Šale tak budete počuť, ako sa vo svojich reportážach odhlasuje ako Zuzana Ferenčáková. 

ondruska2.jpg
Foto: markiza.sk
 

Zuzka si nevybrala šaty zo salónu, ale rozhodla sa nechať si ich ušiť. "Tí, čo ma poznajú, vedia, že mám blízko k umeniu a módne návrhárstvo s textilným dizajnom som aj študovala na strednej umeleckej škole. Chcela som mať niečo vlastné, čo ma vystihuje. Bude sa s nimi dať pracovať aj ďalej a nezostanú visieť v skrini na vešiaku. A to, že som si vybrala návrhárku Janku Koperovú bola úžasná hra osudu. Zoznámila som sa s ňou cez jej priateľa-advokáta, ktorého poznám nejaký ten piatok," prezradila Zuzka pre markiza.sk. 

ondruska1.jpg
Foto: markiza.sk
 

Na redaktorkiných šatách nechýbal ani ľudový motív. "Slovenský ľudový ornament ma sprevádza vlastnou tvorbou dlhé roky. Aj moje obrazy ním hýria. Naše tradície, aj v podobe krajov, si ctím. Je v nich toľko inšpirácie. Takže voľba bola jasná. Chcela som mať tieto prvky aspoň v podobe folklórnej krajky. Zároveň sme s Jankou konzultovali, kam ju umiestniť, akým spôsobom, ďalej kombináciu materiálov, aby to bolo vkusnú, ženské, nežné, zároveň neprekombinované a aby som sa v nich cítila pohodlne," vysvetlila.

Šaty sú pre nevestu výnimočné aj preto, lebo ich tvorili s radosťou a láskou a dôležitú úlohu zohral aj fakt, že si s návrhárkou Jankou sadli. "Je skúsená, detailistka, pedantka a vedela som, že sa na ňu môžem spoľahnúť. Ženy na Kysuciach, kde má Janka "základňu", môžu byť veľmi šťastné, že ju tam majú," dodala Zuzka.

IMG_4103.jpg
Foto: markiza.sk
 

A ako sa pracovalo na netradičných šatách samotnej návrhárke? "Každý jeden kúsok, ktorý vytvorím, tvorím s láskou, takže už pri samotnom návrhu a potom realizácii, sa mi tvorilo s radosťou. O to viac ma to bavilo, že to boli atypické šaty a že sme tam chceli dať ľudové prvky. V podstate sme ich skombinovali s niečím novým, ženským a elegantným. Skombinovali sme ľudový motív s modernými materiálmi ako sú tyl, krajka, svadobný satén a perličky," povedala Jana Koperová, ktorá priznala, že ju tento model inšpiroval aj do budúcej tvorby.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz