12. 10. 2018 11:15 , článok bol aktualizovaný 12. 10. 2018 12:39 | LONDÝN/markiza.sk, zv

Kráľovská svadba: Nevesta bola nádherná, ženíchove prvé slová vás dojmú

Princezná Eugenie nikdy nevyzerala lepšie.

Príchod nevesty do Kaplnky sv. Juraja.
Príchod nevesty do Kaplnky sv. Juraja. Foto: AP
Bývalá priateľka princa Harryho Chelsy Davy s kamarátkou.
Demi Moore na kráľovskej svadbe.
Naomi Campbell na kráľovskej svadbe.

Princ Harry a Meghan Markle nie sú jediný kráľovský pár, ktorý sa rozhodol povedať si tento rok áno. Princezná Eugenie a jej dlhoročný partner Jack Brooksbank si v piatok 12. októbra vymenili sľuby. Kráľovská svadba sa opäť konala v Kaplnke sv. Juraja na zámku Windsor.

Keď James zbadal svoju nevestu, povedal: "Vyzeráš perfektne, láme mi to srdce." Eugenie zažartovala a odpovedala zjavne nervóznemu ženíchovi. "Prečo mi nedržíš ruku?"

Obaja neskrývali nadšenie a dojatie. Podľa ich slov to bola láska na prvý pohľad a silný cit medzi nimi je naozaj vidieť už z diaľky. 

Princezná Eugenie.
Foto: AP
 

Nevesta zvolila krásne elegantné šaty od britských návrhárov Petera Pilotta a Christophera De Vosa. Obuté mala luxusné lodičky z dielne Charlotte Olympie.

Hlavu jej zdobila smaragdová tiara, ktorú mala aj jej mama vojvodkyňa z Yourku Sarah Ferguson na svadbe v roku 1986. Na tento veľký deň jej ju požičala kráľovná Alžbeta II.. Krásne náušnice jej daroval manžel.

Krásna nevesta.
Krásna nevesta. Foto: AP
 

Bozk novomanželov

pppppppppppppppppp.jpg
Foto: AP
 

Príchod nevesty na svadbu

 

Viac hostí ako na svadbe Harryho a Meghan

Princezná Eugenie a Jack pozvali sa svadbu viac ľudí ako princ Harry a vojvodkyňa Meghan. Pozvánku dostalo viac ako 850 hostí. Svadbu na zámku sledovalo približne 1 200 ľudí zo širokej verejnosti.

 

Meghan Markle a Kate Middleton

Kate Middleton.
Kate Middleton. Foto: AP
 

Meghan Markle
Meghan Markle Foto: AP
 
 

 

Družičky a družbovia

Nevestu sprevádzali k oltáru malí družbovia a družičky. Medzi nimi nechýbali princezná Charlotte, princ George či dcéra speváka Robbieho Williamsa Rose a dcéra lorda Freddieho Windsora.

Princezná Charlotte a princ George.
Princezná Charlotte a princ George. Foto: AP
 

Jazda na koči

Rovnako ako princ Harry a vojvodkyňa Meghan, aj princezná Eugenie a Jack Brooksbank sa po obrade previezli kočom cez Windsor, aby pozdravili nadšený dav. Po svadbe sa manželia spolu s hosťami presunuli na recepciu do Royal Lodge, kde by mali tancovať a zabávať sa vonku v svadobnom stane. 

koc.jpg
Foto: AP
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz