08. 11. 2018 10:44 | BRATISLAVA/TV Markíza

Top Gun po 32 rokoch. Tom Cruise na pľaci vtedy a teraz

Hercovi síce pribudli vrásky, ale stále je na motorke rovnako sexy.

Top Gun
Top Gun Foto: Profimedia.sk
Top Gun
Top Gun
Top Gun

Mnohých fanúšikov potešila informácia, že sa chystá pokračovanie mimoriadne populárnej snímky Top Gun v Tomom Cruisom v hlavnej úlohe. Hollywoodska hviezda už aj nakrúcala, o čom svedčia fotografie z pľacu, kde jazdí na motorke. Ale potom prišla nečakaná stopka. 

FOTOGRAFIE NÁJDETE V GALÉRII.

Vyzerá to tak, že sa nakrúcanie filmu predĺži o niekoľko mesiacov. Tom Cruise si totiž zmyslel, že chce skutočne pilotovať stíhačku a na to potrebuje patričný výcvik. Herec síce má leteckú licenciu, ale nie na stíhačky.

Tom je povestný tým, že dokáže stvárať krkolomné kúsky a častokrát odmietne kaskadérov. "Samozrejme, že nebude nakrúcať všetky letecké scény, je to príliš nebezpečné. Ale niektoré chce nakrúcať sám, čo z neho urobí prvého herca v histórii, ktorý bude skutočne pilotovať stíhačku. Tvorcovia by však radšej uprednostnili kaskadéra, pretože nechcú ohrozovať hlavnú postavu a celý film," prezradil blízky zdroj zo štábu.

Rovnako sú neradi, že sa im predĺži nakrúcanie, ale aj napriek obrovským poistným nákladom sú ochotní urobiť to, čo si Tom zažiada. 

Top Gun
Top Gun Foto: Profimedia.sk
 

Pokračovanie snímky s názvom Top Gun: Maverick by sa malo v kinách objaviť 26. júna 2020. Pôvodný dátum bol júl 2019.

Maverickovu lásku Charlie stvárni Jennifer Connelly (47). V origináli ju hrala Kelly McGillis. V pokračovaní sa objaví aj Val Kilmer, ktorý stvárnil poručíka Toma Icemana Kazanskyho. Postava Mavericka by mala pracovať ako inštruktor a mala by viesť Gooseovho syna. 

Snímku režíruje Joseph Krasinski. Prvú snímku režíroval Tony Scott, ktorý sa chystal aj na pokračovanie. V roku 2012 sa rokovalo o produkcii, ale všetkých zasiahla šokojúca správa. Režisér si siahol na život. VIAC Z Šoubiz