25. 12. 2018 16:16 | BRATISLAVA/Šoubiz

Slovenský babyboom 2018: Dramatický pôrod Pociskovej, netradičné meno Mambinho syna

Tento rok sa niesol v znamení babyboomu aj na Slovensku.

Dáša Mamba Šarközyová s partnerom Tonym Poruchom
Dáša Mamba Šarközyová s partnerom Tonym Poruchom Foto: Instagram/mambadasha

Pre mnohé známe slovenské páry bude rok 2018 nezabudnuteľný. Do ich rodín totiž pribudlo bábätko, niekomu dokonca hneď aj dve.

Pozrite si prehľad slovenského babyboomu za tento rok, ktorý sa pomaly ale isto blíži ku koncu.

január 2018

Spevákovi a hercovi Thomasovi Puskailerovi a jeho manželke Abbie sa 10. januára narodil synček, ktorému dali meno Noah Benjamin. Chlaček mal po narodení 3630 gramov a 48 centimetrov.

Zdroj: Instagram/thomaspuskailer

marec 2018

Peter Cmorik mal s partnerkou Danielou hneď dvojnásobnú radosť. Dvojici sa narodili dvojičky, ktoré dostali tradičné mená - Peter a Štefan. Bábätká prišli na svet cisárskym rezom predčasne - šesť týždňov skor, než bol pôrod naplánovaný.

Takto šťastnú rodinku zvečnila fotografka Jana Keketi.

Zdroj: Instagram/janakeketi

apríl 2018

Dvojnásobnou maminou je od 2. apríla aj speváčka a herečka Nela Pocisková. Na Veľkonočný pondelok priviedla na svet svojmu partnerovi Filipovi Tůmovi dcérku, ktorej dali krásne meno Liana.

Nela na tento pôrod nemá najpríjemnejšie spomienky, keďže rodiť musela za dramatických okolností v aute. Všetko malo ale šťastný koniec a rodinka sa teší z dvoch zdravých detí.

Zdroj: Instagram/janakeketi

máj 2018

Šesť týždňov neskôr priviedla na svet syna Nelina herecká kolegyňa Barbora Švidraňová. Gabriel sa narodil 18. mája v žilinskej nemocnici. Po narodení vážil 3850 gramov a meral 52 centimetrov.

Zdroj: Instagram/_basie_

jún 2018

Dvojica Martin Madej a Paulína Ištvancová sa stala šťastnými rodičmi 25. júna, kedy sa im narodil chlapček Markus. Po narodení vážil 3700 gramov a meral 52 centimetrov. Ich synček prišiel na svet 10 dní po termíne.

Zdroj: Instagram/officialmartinmadej

júl 2018

Moderátorka a rádiová spíkerka Dominika Dadiková sa 26. júla stala dvojnásobnou mamou, keď na svet priviedla chlapca, ktorému dali s partnerom Petrom meno Teo. Z dvojročného Lea je tak veľký brat.

Zdroj: Instagram/dominikadadikova

august 2018

Modelke Adriane Sklenaříkovej sa presne 17. augusta splnil sen, keď sa jej narodilo dievčatko, ktorej dali meno Nina. Po narodení vážila 3 285 gramov a merala až 54 centimetrov. Vysoká bude určite po svojej mamine.

Zdroj: Instagram/adrianakarembeusklenarikova

O deň neskôr sa narodilo bábätko aj tanečnici Katke Lackovej. Dievčatko, ktoré prišlo na svet v magický dátum (18. 8. 2018), dostalo takisto meno Nina.

Zdroj: Instagram/katarinalackova

september 2018

Juraj Loj a Zuzana Kanócz sa hneď v prvý septembrový deň stali trojnásobnými rodičmi. Slovenská herečka priviedla na svet dievčatko, ktorému dal šťastný pár meno Leyla.

Zdroj: Instagram/zuzkakanocz

Aj herečka Helena Krajčiová je dvojnásobnou mamou. Desiateho septembra sa jej narodil syn, ktorý dostal meno Kryštof. Jej dcéra Anikó (4) sa tak dočkala bračeka.

Zdroj: Instagram/helena_krajciova

Herec Dušan Cinkota sa stal prvýkrát otcom 29. septembra, keď mu manželka Zuzana porodila syna Olega.

Na fotke Dušan Cinkota s manželkou Zuzkou (máj 2012)

Dušan Cinkota s manželkou Zuzanou (máj 2012)
Foto: Profimedia.sk
 

október 2018

Hviezda seriálu Oteckovia Vlado Kobielsky sa presne 7. októbra stala trojnásobným otcom. Manželka Alena mu porodila chlapca, ktorému dali meno Krištof. Aj mená ich dvoch starších detí sa začínajú na písmeno K - Kristián a Klára.

Zdroj: Instagram/vladokobielsky

Herečka Gabriela Marcinková a hudobník Martin Mihalčín sa 16. októbra stali rodičmi dcérky Emy. Hviezda seriálu Milenky rodila na súkromnej klinike v Bratislave.

Gabika Marcinková a Martin Mihalčín
Foto: Profimedia.sk
 

V októbri sa druhého vytúženého dieťatka dočkala aj fotografka Petra Ficová. S manželom vybrali dcérke meno Dorotka.

Zdroj: Instagram/petkaficka

Na prelome októbra a novembra sa vytúženého bábätka dočkali aj Dáša Mamba Šarközyová a Tony Porucha. Chlapčekovi dali meno Manolo.

Zdroj: Instagram/mambadasha

november 2018

Spevák Adam Ďurica mal tento rok najkrajšie narodeniny. Presne v deň, keď oslávil 31 rokov (1. novembra), sa mu narodil synček Timotej.

Zdroj: Instagram/adamdurica

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz