10. 01. 2019 10:41 | BRATISLAVA/TV Markíza

Debutanti Plesu v opere: Pozvali aj novú hviezdu Markízy

Pozrite si zoznam debutantov.

Historická budova SND v Bratislave.
Historická budova SND v Bratislave. Foto: TASR

Už druhú januárovú sobotu sa pod strechou historickej budovy SND po roku opäť stretne 300 párov významných osobností z oblasti medicíny, kultúry, vedy, športu, politiky a tretieho sektora, ktorí svojou účasťou na dobročinnom Plese v opere podporia jeho charitatívny účel.

Tak ako minulý rok, aj tento, v poradí 19. ročník, poukazuje na akútnosť situácie v oblasti inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením. Vďaka finančnému výťažku z posledného ročníka mohli mimovládne neziskové organizácie Koalícia pre deti Slovensko a Nadácia pre deti Slovenska vytvoriť dva programy - Kto chýba? a Škola inkluzionistov na podporu a zlepšenie podmienok inkluzívneho vzdelávania v slovenských školách.

Markizácki debutanti Plesu v opere

Pre mnohých hostí je účasť na Plese v opere už tradíciou. Každý ročník však prichádzajú nové významné osobnosti, ktoré sa charitatívneho podujatia zúčastňujú po prvýkrát.

Pozvánku tentoraz dostali aj hviezda Markízy, herečka z úspešného seriálu Milenky, Antónia Lišková, nová moderátorka Farmy a známa komička a herečka Eva "Evelyn Kramerová a investigatívna redaktorka TV Markíza Kristína Kövešová.

Okrem sa dobročinnej udalosti prvýkrát zúčastnia aj Matej Landl, popredný slovenský umelec, maliar, grafik a sochár Viktor Hulík, významný sólista Opery SND, barytonista Pavol Remenár, úspešnýslovenský režisér a herec Peter Bebjak, ktorý za svoj slovensko-ukrajinský film Čiara získal na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch cenu za najlepšiu réžiu, úspešná módna návrhárka Lenka Sršňová, jedna z najúspešnejších slovenských modeliek a víťazka Elite Model Look Slovakia 1998 Linda Nývltová, filmová producentka Adriana Kronerová, hudobník a člen poprednej slovenskej kapely Hex Martin Žúži, hokejový obranca a bývalý hokejový reprezentant so skúsenosťami z NHL Boris Valábik, zjazdový lyžiar a paralympijský víťaz Miroslav Haraus, prezident Asociácie Organizácií zdravotne postihnutých občanov Marek Machata čigenerálna riaditeľka Divadla Nová scéna Ingrid Fašiangová.

Antónia Lišková
Antónia Lišková Foto: TV Markíza
 

„Všetky deti majú právo na vzdelanie a na to, aby žili rovnakým životom a hlavne tie, ktoré ten život nemajú uľahčený. Sú to deti citlivé, geniálne a štedré na emócie. Ja ich poznám veľa a stačí s nimi byť len chvíľu na to, aby človek pochopil, že sa môžeme toho naučiť viac my od nich, ako oni od nás," hovorí Antónia Lišková.

Evelyn v bielom outfite
Evelyn v bielom outfite Foto: TV Markíza
 

„Teším sa, že budem môcť prispieť na dobrú vec. Výťažok z nadchádzajúceho ročníka tohto podujatia poputuje na podporu inkluzívneho vzdelávania na slovenských školách. Pomôžeme tak zabezpečiť vhodné podmienky, aby zdravotne znevýhodnené deti mohli chodiť do školy spoločne so svojimi kamarátmi a mali prístup k plnohodnotnému vzdelaniu," hovorí Eva „Evelyn" Kramerová.

Kristína Kövešová
Kristína Kövešová Foto: TV Markíza
 

„Ako investigatívna reportérka vidím veľa zla, veľa smutných príbehov, ktoré nemajú vždy šťastný koniec. Najviac ma bolí, ak trpia tí, ktorí sa samy nedokážu brániť - deti, ale aj zvieratká. Pomáhať slabším je podľa mňa morálna povinnosť a ľudskosť je v dnešnej dobe nesmierne dôležitá. Ak tí, ktorí majú, dajú peniaze, a tí čo nemajú, podporia slovom či objatím, bude svet aspoň o trochu krajší. Preto som vďačná za každé podujatie, za všetkých ľudí, ktorí majú charitatívny význam a reálne niekomu pomôžu. Len by som mala malú prosbu, pomáhajme nie len raz do mesiaca, ale skúsme dobré skutky zaradiť do nášho každodenného života...," hovorí KristínaKövešová.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz