11. 01. 2019 12:08 | LONDÝN/Šoubiz

Márnotratná vojvodkyňa? Meghan Markle sa minulý rok obliekla za horibilnú sumu

V rebríčku vedie s obrovským náskokom.

Meghan Markle a princ Harry
Meghan Markle a princ Harry Foto: File TASR/Ben Birchall/Pool via AP

Odkedy je z bývalej herečky Meghan Markle manželka princa Harryho s titulom vojvodkyňa zo Sussexu, dáva si záležať na vystupovaní. A aj na svojom šatníku. Za rok 2018 je podľa odborníkov na kráľovskú módu práve ona členkou kráľovskej rodiny s najdrahším šatníkom. Len za minulý rok sa obliekla v hodnote 403-tisíc libier, čo je viac ako 450-tisíc eur!

Hodnotené boli všetky členky európskych kráľovských rodín v priebehu celého roka 2018. Ako informuje denník Daily Mail, hodnotu oblečených kúskov skúmali medzi členkami britskej,  dánskej, švédskej, španielskej, nórskej a holandskej kráľovskej rodiny. Rebríček zostavili na základe sumy za šaty a doplnky, ktoré mali dámy na sebe po prvýkrát v roku 2018, vrátane topánok, kabeliek, klobúkov a šperkov.

Manželka princa Harryho vedie na prvej priečke o tristotisíc libier pred druhou pozíciou. A to v tejto sume nie sú zarátané svadobné šaty z dieľne francúzskeho módneho domu.

Za Meghan sa umiestnila dánska princezná Mary, ktorá sa obliekla za necelých 90 tisíc libier. Meghan sa na verejnosti v roku 2018 objavovala naozaj často, hlavne v porovnaní s vojvodkyňou Kate. Tá sa v apríli, po pôrode princa Louisa, na nejaký čas stiahla z verejného života a v rebríčku sa možno aj kvôli tomu umiestnila na štvrtom mieste so šatníkom v hodnote "len" 68 334 libier (približne 76-tisíc eur).

V októbri MailOnline priniesol správu, že Meghan mala len počas 16-dňovej pracovnej cesty v Austrálii a na Novom Zélande na sebe šaty v hodnote 117,934 libier (131 400 eur). Ide o takmer rovnakú sumu, ktorú minula Kate na oblečenie za celý rok 2017.

A kto tieto vysoké sumy za šatník vojvodkýň pokrýva? Oblečenie na oficiálne príležitosti sa financuje priamo z oficiálneho rozpočtu princa Charlesa. Kensingtonský palác však poskytol jedinú informáciu, že sumy šatník nejdú z kráľovského rozpočtu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz