12. 01. 2019 10:03 | BRATISLAVA/Šoubiz

Ples v opere už dnes! Pozrite, ktoré osobnosti prídu

Všetci hostia svojou účasťou na dobročinnom Plese v opere podporia jeho charitatívny charakter.

Moderátorky Plesu v Opere
Moderátorky Plesu v Opere Foto: Orange

Už dnes večer sa v historickej budove SND stretne 300 párov významných osobností z oblasti vedy, medicíny, kultúry, športu, politiky a tretieho sektora. Všetci hostia svojou účasťou na dobročinnom Plese v opere podporia jeho charitatívny charakter.

Hlavným cieľom jedného z najvýznamnejších dobročinných podujatí je spolu s mimovládnymi neziskovými organizáciami - Nadácia pre deti Slovenska a Koalícia pre deti Slovensko, vytvoriť dva programy - Kto chýba? a Škola inkluzionistov na podporu a zlepšenie podmienok inkluzívneho vzdelávania v slovenských školách, aby sa mohli zdravotne znevýhodnené deti vzdelávať v bežných školách po boku svojich vrstovníkov.

Pre mnohých hostí je účasť na Plese v opere už tradíciou. Aj tento rok prídu podporiť myšlienku dobročinnosti aj známe osobnosti z oblasti umenia a kultúry. Nebude chýbať známy a obľúbený herec Jozef Vajda, zabávač, komik a herec Marián Miezga, operný spevák a herec Sväťo Malachovský, moderátor, rozhlasový redaktor a scenárista Marcel Forgáč, už tradične na ples zavíta aj slovenský režisér, scenárista a herec Daniel Dangl so svojou manželkou Beátou, podporiť dobrú vec príde aj divadelný, filmový a dabingový herec František Kovár, herec a riaditeľ Divadlo Astorka Korzo´90 Vladimír Černý, akademický maliar Viktor Hulík, filmová producentka Adriana Krónerová, známy filmový režisér a producent Peter Bebjak, ktorý za svoj slovensko-ukrajinský film Čiara získal na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch cenu za najlepšiu réžiu a generálna riaditeľka Divadla Nová scéna Ingrid Fašiangová.

„Vzdelávanie má veľký význam. Deti sú naša budúcnosť. Deťom so zdravotným znevýhodnením potrebujú pomoc odborníkov, aby dostali rovnakú možnosť na vzdelanie. K tomu je nevyhnutná finančná podpora. Štát poskytuje nedostatočné finančné prostriedky, a preto je potrebné mať organizácie, ktoré sa snažia pomáhať odborníkom a zdravotne znevýhodneným deťom," myslí si František Kovár, ktorý sa každoročne teší na Ples v opere. „Každý rok je to pre mňa spoločný vstup do nového roka. Stretnem sa s kolegami a priateľmi, s ktorými nemám príležitosť stretávať sa častejšie."

Prvýkrát sa na dobročinnom Plese v opere zúčastní aj úspešný režisér Peter Bebjak: „Som zvedavý. Každá nová skúsenosť je pre mňa obohatením. Sám som zvedavý, ako na mňa celé prostredie, atmosféra zapôsobí." Zároveň oceňuje dobročinnú myšlienku 19.ročníka Plesu v opere. „Pre mňa neexistujú " iní " ľudia, ak niekto potrebuje pomoc musíme mu ju poskytnúť. To nás robí ľuďmi," myslí si režisér.

„Jednoznačne má téma Plesu v opere význam. Samotný hendikep detí pre nich nemôže automaticky znamenať znevýhodnenie v oblasti vzdelávania. Mali by mať rovnaké možnosti ako deti zdravé, dôležité je im hlavne pomôcť v tom, aby v oblasti vzdelávania žiadne hendikepy necítili. Je veľmi správne, že sa hovorí a venuje aj tejto téme," uzatvára Beáta Dangl.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz