16. 01. 2019 10:30 | BRATISLAVA/markiza.sk, zv

Celeste vzorom pre mladé ženy: Chceli ju uraziť, takto reagovala

Nie je jediná, ktorá dospievajúcim slečnám otvára oči.

Celeste Buckingham
Celeste Buckingham Foto: Instagram/celestebuckingham

Celeste Buckingham sa minulý rok na Slovenku postarala o osvetu, ktorá možno otvorila oči mnohým mladým ženám. Bulvár zverejnil fotku jej stehna a pohoršene poukázal na to, že má celulitídu. Tento týždeň sa stalo niečo podobné. Český portál napísal článok o tom, že pribrala a má boky ako skriňa.

Speváčka zjavne nepatrí medzi tie ženy, ktoré by pre kritiku plakali doma do vankúša. Práve naopak. V prvom prípade sa jej podarilo vyvolať veľkú diskusiu, keďže sebavedomo vyhlásila, že sa za svoje telo nehanbí a cíti sa v ňom dobre.

1.png
Foto: Instagram/celestebuckingham
 

Na štipľavú poznámku od českých kolegov reagovala ešte lepšie. Na Instagrame si natočila video, ako na internete vyhľadáva fotky skríň. Čuduj sa svetu, našlo jej to iba "obyčajný nábytok". Zábery jej komentovali desiatky ľudí, ktorí jej za takúto reakciu tlieskali.

Celeste sa totiž netají tým, že v minulosti trpela poruchou príjmu potravy. Teraz sa ale cíti lepšie ako kedykoľvek predtým a vôbec k tomu nepotrebuje "dokonalé" miery 90-60-90.

Tieto miery totiž ani dokonalé nie sú. Nielen Celeste, ale aj napríklad Veronika Cifrová Ostirhoňová sa snažia mladým slečnám ukázať, že chudá postava nie je to jediné, po čom by v živote mali túžiť. A že už vonkoncom nikde nie je napísané, že chudé dievčatá sú tie pekné dievčatá.

2.png
Foto: Instagram/veronikaostrihonova
 

Cíť sa dobre vo svojej koži

Aj vo svete panuje trend - "cítiť sa dobre vo svojej koži". Hviezda, akou je Rihanna, pribrala desiatky kíl a ťažkú hlavu si z toho určite nerobí. Naopak, sebavedomo sa s väčším zadkom či stehnami necháva nafotiť v jej novej kolekcii dráždivej spodnej bielizne. A kto už by si jej dovolil odkázať, že má boky ako skriňa.

profimedia-0371257509.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Rovnako je na tom Beyoncé, ktorá vyhlásila, že po pôrode dvojičiek sa nemieni trápiť nad svojou postavou, ako to urobila, keď priviedla na svet prvé bábätko. Teraz sa cíti komfortne a až ona bude chcieť, vtedy zájde do posilňovne.

Pohoda sa, samozrejme, nerovná obezite

Ani jedna z nich, samozrejme, nehlási, že sa majú ich fanúšičky nezmyselne prejedať a ani ich nenavádzajú na zlý životný štýl. Všetky tieto dámy len chcú, aby bolo menej dievčat, ktoré trpia anorexiou či bulímiou, denne si rátajú kalórie a potom zistia, že síce majú vysnívanú váhu, no šťastie im to neprinieslo.

profimedia-0385708349.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz