20. 02. 2019 16:41 | PARÍŽ/Šoubiz

Najbizarnejšie dedičstvo v histórii? Neuveríte, komu odkázal Lagerfeld milióny

Návrhár mal jedinú životnú lásku, ktorá zdedí pekný balík.

Karl Lagerfeld
Karl Lagerfeld Foto: Profimedia.sk

Karla Lagerfelda ešte ani nepochovali a svetom sa už šíria správy o tom, kto zdedí jeho obrovský majetok. V tomto prípade skôr, ČO ho zdedí. Najväčšou láskou návrhára bola totiž jeho barmská mačka menom Choupette.

Návrhár sa o ňu staral od roku 2011, kedy ju strážil istému talianskemu modelovi. Keď si ju chcel majiteľ zobrať naspäť, Lagerfeld mu ju odmietol vrátiť, lebo mu priveľmi prirástla k srdcu.

Časom jej návrhár založil účet na Instagrame, kde má mačka už 190-tisíc sledovateľov. Po Lagerfeldovej smrti jej len počas jedného dňa pribudlo až 60-tisíc nových fanúšikov, čo sa nepodarí len tak hocikomu.

Choupette bola veľakrát súčasťou fotení, reklám a návrhár jej dokonca venoval jednu celú kolekciu. V jeho živote mala neochvejné postavenie, Lagerfeld dokonca povedal, že keby to bolo legálne, najradšej by sa s ňou oženil, píše DailyMail.

Mačka, ktorá žila v luxuse, o akom môže väčšina ľudí snívať, si na seba dokázala aj sama zarobiť. Údajne ide o sumu 2,5 milióna libier.

Predpokladá sa, že značná časť dedičstva skončí práve v rukách či skôr v labkách tejto mačky. Potvrdil to aj samotný návrhár, keď minulý rok priznal, že po ňom bude dediť - mimo iných - aj jeho mačka.

Zdroj: Instagram/choupettesdiary

Ďalším očakávaným dedičom by mal byť jeho krstný syn, Hudson Kroenig. Je to syn Lagerfeldovho dobrého priateľa a modela Brada Kroeniga, ktorý bol pre návrhára ako rodina.

Hudson má síce len 11 rokov, no v módnej brandži je to pojem. Už predvádzal pre Chanel, účinkoval v editoriáloch a patrí medzi miláčikov celebrít, ktoré sa s ním vždy ochotne vyfotia.

Zdroj: Instagram/bradkroenig

Brad Kroenig, Karl Lagerfeld a Hudson:

Zdroj: Instagram/bradkroenig

Fashion Film Festivale ASVOFF Bratislava (24.- 25.4. 2019 v Auparku) bude v rámci programu vysielať samostatné video, ktoré zobrazuje náhľad do backstageu jeho prehliadky. Je to náhľad niekam, kam sa bežný divák nedostane.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz