08. 03. 2019 17:34 | LOS ANGELES/Šoubiz

Dokument o Michaelovi Jacksonovi spôsobil peklo. Najprv zákaz hrania pesničiek, teraz toto

Michaelov hlas zmizne aj z obrazoviek.

Michael Jackson na fotke z 2. marca 2005
Michael Jackson na fotke z 2. marca 2005 Foto: AP Photo/Michael A. Mariant

Producenti animovaného seriálu Simpsonovci rozhodli, že zo streamovacích služieb stiahnu prvý diel jeho tretieho pokračovania, v ktorom jednej z postáv prepožičal svoj hlas popový spevák Michael Jackson.

Rozhodnutie producentov súvisí s dokumentárnym filmom Leaving Neverland, v ktorom sa tvrdí, že Jackson sexuálne zneužíval maloletých chlapcov. 

O stiahnutí spomínaného dielu Simpsonovcov rozhodli spoločne výkonný producent danej série James L. Brooks, jej tvorca Matt Groening a producent Al Jean. Zhodne pritom konštatovali, že ide o "vzácnu epizódu", na ktorej tvorbu majú veľmi dobré spomienky. Uviedli však, že kauza súvisiaca s filmom Leaving Neverland a informácie, ktoré v ňom sú, neumožňuje, aby sa vysielala či bola dostupná divákom.

"Som proti páleniu kníh všetkých žánrov, ale toto je naša kniha a my máme právo odstrániť z nej jednu kapitolu," vysvetlil Brooks v rozhovore pre The Wall Street Journal. Dodal, že spolutvorcovia seriálu Simpsonovci, s ktorými sa často sporia ohľadom povestných žartíkov, zastávajú rovnaký názor.

Priznal súčasne, že nejaký čas potrvá, kým daná časť úplne zmizne zo streamovacích platforiem, ako aj z reedícií DVD. "Proces (sťahovania dielu z dosahu divákov) sa už začal," dodal Brooks.

V danej časti nazvanej Stark Raving Dad, ktorá bola odvysielaná v roku 1991, Homera Simpsona pošlú do psychiatrickej liečebne, kde je na izbe s pacientom menom Leon Kompowsky.

Kompowsky o sebe tvrdí, že je Michael Jackson. Túto postavu nadaboval Jackson, aj keď jeho meno sa medzi účinkujúcimi v titulkoch neobjavuje. Nahovoril ju totiž pod pseudonymom John Jay Smith.

Tento diel zostal v pôvodnom stave napriek tomu, že podozrenia a obvinenia, že Jackson sa dopustil sexuálneho zneužívania detí, sa objavujú už roky.

Prvýkrát Jacksona obvinili zo sexuálneho zneužívania chlapcov v roku 1993, avšak rodina údajnej obete stiahla obvinenie po tom, ako sa s ňou Jackson finančne vyrovnal sumou 22 miliónov dolárov.

Súdený za údajné pohlavné zneužívanie detí bol až v roku 2003, avšak porota ho o dva roky neskôr vyhlásila za nevinného vo všetkých bodoch obžaloby.

Dokumentárny film Leaving Neverland mal premiéru v januári na filmovom festivale Sundance. Dokument sa sústreďuje na svedectvá dvoch mužov, Wadea Robsona a Jamesa Safechucka, ktorí tvrdia, že ich Jackson sexuálne zneužíval, keď mali desať rokov.


VIAC Z Šoubiz