22. 03. 2019 18:18 | LOS ANGELES/Šoubiz

Režisér dokumentu o Jacksonovi prehovoril: Fakty neklamú, pedofili áno!

Dan Reed však niektorými tvrdeniami aj prekvapil.

Režisér dokumentu o Jacksonovi prehovoril: Fakty neklamú, pedofili áno!
Režisér dokumentu o Jacksonovi prehovoril: Fakty neklamú, pedofili áno! Foto: Profimedia.sk

Od uvedenia dokumentu Leaving Neverland na filmovom festivale Sundance a taktiež jeho odvysielaní na viacerých televíznych staniciach, sa spoločnosť rozdelila na dva tábory. Tých, ktorí veria Jamesovi Safechuckovi a Wadeovi Robsonovi, že ich Michael Jackson zneužíval a tých, ktorí ich nenávidia, pretože sa odvážili siahnuť na dokonalého kráľa popu.

Režisér dokumentu Dan Reed poskytol pár rozhovorov, ale takto tvrdo sa ešte v žiadnom nevyjadril. Dan bol hosťom v The Morning Show televízie Channel Seven, kde odmietol obvinenia, že Michaela Jacksona falošne obviňujú z niečoho, čo neurobil.

"Rozprával som sa s policajnými vyšetrovateľmi a ani jeden z nich nezapochyboval o Jacksonovej vine. Filmu predchádzal môj rozsiahly výskum. Niet pochýb o tom, že Jackson roky klamal. Fakty totiž neklamú, ale pedofili áno," povedal.

Reed, ktorý je známy najmä vďaka vyšetrovaniu vojnových zločinov, tiež prezradil, ako prišiel do kontaktu s hlavnými rozprávačmi v jeho dokumente Jamesom a Wadeom. "Bolo to náhodné. Počul som o nich od ich právnikov a rozhodli sme sa, že sa stretneme," uviedol.

Dodal, že nesúhlasí s rozhodnutím rozhlasových staníc, ktoré prestali hrať Jacksonove piesne. "Našim cieľom nikdy nebolo zvrhnúť Jacksona z vrcholu. Ľudia musia čeliť skutočnosti, že bol pedofil, ale naďalej by sme mali oddeľovať umenie od muža," dodal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz