26. 03. 2019 12:58 , článok bol aktualizovaný 26. 03. 2019 15:23 | PRAHA/markiza.sk

Hudobný svet smúti! Zomrel legendárny Dan Nekonečný

Šokujúcu správu zverejnil český portál.

Dan Nekonečný
Dan Nekonečný Foto: Profimedia.sk

Z Česka prišla smutná správa. Legendárny Daniel Nekonečný zomrel vo veku 52 rokov. Šoumana, speváka a tanečníka našli mŕtveho zdravotníci v jeho dome v pražskej časti Řeporyje. Informuje portál blesk.cz. s tým, že jeho telo vraj našli v kúpelni.

„Môžeme potvrdiť, že sme na ulicu Na Vrchu na žiadosť Polície Českej republiky v utorok po 11.00 h vyslali koronera k úmrtiu 53-ročného muža," informovala portál hovorkyňa pražskej záchranky. Spevák sa narodil v roku 1966, preto záchranári uviedli vek 53 rokov.

Na mieste zasahovali aj hasiči. „Okrem kriminálky boli tam aj hasiči. Podľa všetkého museli do domu vniknúť násilím. Na mieste bola aj pani, ktorá Danovi chodila upratovať," povedal pre blesk.cz človek, ktorý bol v blízkosti spevákovho domu.

Polícia vydala okolo 15.30 h prvé stanovistko ohľadom úmrtia známeho umelca. „Kriminalisti na mieste nezaistili známky cudzieho zavinenia, presnú príčinu smrti určí až súdna pitva," uviedla hovorkyňa PČR Andrea Zoulová.

Dan Nekonečný
Dan Nekonečný Foto: Profimedia.sk
 

O smutnej správe informoval na Twitteri tiež starosta časti Řeporyje Pavel Novotný.

Líder českej kapely Šum svitu miloval život a žltú farbu, neustále sa usmieval, rozdával radosť a zabával fanúšikov. Legendárne boli najmä jeho extravagantné kostýmy a hlášky o "ministerstve rozkoší".

Spevák bol vždy ovešaný rôznymi šialenými doplnkami, tvár mal nafarbenú dozlata a pokožku posiatu flitrami. Na hlave nosieval čelenku s perami tak ako Indiáni a oči si zakrýval nápaditými okuliarmi.

Okrem speváckej kariéry pôsobil aj ako herec. Spoločne s Bolkom Polívkom a Zuzanou Stivínovou si zahral napríklad v komédii Eliška má ráda divočinu. Celé Česko aj Slovensko poznalo jeho vrrrrr, ktoré vkladal do každej vety.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz