27. 03. 2019 16:45 | BRATISLAVA/šoubiz

Justin Bieber ukázal v klipe neporušenú nádheru na Islande. Dopad to má katastrofálny

Kaňon Fjaðrárgljúfur je až do júna pre verejnosť uazvretý.

Justin Bieber vo videoklipe ku skladbe I'll Show You
Justin Bieber vo videoklipe ku skladbe I'll Show You Foto: YouTube/Justin Bieber

Na Zemi je toľko nádherných miest, o ktorých ľudia ani nevedia, preto práve tam ostáva príroda nedotknutá. Sú však neprebádané miesta, o ktorých sa dozvedia a potom sa z nich stávajú turistické atrakcie, ktoré denne navštívia stovky až tisícky ľudských nôh.

Na tento zoznam najnovšie pribudol kaňon Fjaðrárgljúfur, ktorý sa nachádza na juhu Islandu, približne 70 kilomterov od dedinky Vik, ktorá v roku 2016 evidovala počet obyvateľov len 318.

A práve na tento kaňon sa až do júna nikto nedostane, pretože bude uzatvorený aj napriek tomu, že krajina v tom období zaznamenáva vysoký nával turistov, informuje spravodajský portál CNN odvolávajúc sa na Európsku agentúru pre životné prostredie, ktorej členmi sú všetky štáty EÚ vrátane Islandu.

Hlavným dôvodom pre uzatvorenie sto metrov hlbokého kaňonu je vysoký nárast návštevnosti turistov. Toto miesto milujú fotografi a zjavne aj všetci tí, ktorí videli videoklip kanadského speváka Justina Biebera ku skladbe I'll Show You ešte z roku 2015.


Na YouTube má vyše 440 miliónov pozretí. Nenakrúcal sa však iba v oblasti kaňona Fjaðrárgljúfur, ale aj na iných lokáciách ostrova.

Riaditeľka národnej turistickej agentúry Visit Iceland Inga Hlin Palsdottir tvrdí, že nie je fér z toho viniť vysoký turizmus. „Je to zázrak prírody, ktorý nebol stvorený preto, aby bol takým obľúbeným,“ povedala. Dodala, že je potrebné vybudovať lepšiu infraštruktúru, aby toto miesto mohli navštíviť ľudia počas celého roka. „Nejde iba o samotnú prírodu, ale aj o bezpečnosť.“

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz