03. 06. 2019 17:50 | Reflex/Martin Lachkovič

Americká speváčka LP nám pri rozhovore ukázala netradičný talent. Zinterpretovala aj slovenskú ľudovku

Laura Pergolizzi sa v Európe preslávila najmä s hitom „Lost on you".

LP nám zapískala aj slovenskú ľudovku.
LP nám zapískala aj slovenskú ľudovku. Foto: TV Markíza

S Laurou Pergolizzi, známou najmä pod umeleckým menom LP, sme sa stretli pred koncertom v Prahe. Aj napriek prechladnutiu bola v dobrej nálade a pri exkluzívnom rozhovore nám porozprávala nielen o svojej tvorbe, ale aj o súkromnom živote.

Speváčka so svojským imidžom sa v Európe preslávila najmä s hitom „Lost on you". Prerazila s ním v podstate iba náhodou po tom, čo si jej tvorbu na internete všimol vydavateľ z Grécka. S piesňou sa najskôr snažila zabodovať v Amerike, no neúspešne.

„Pre túto pieseň ma vyhodili z vydavateľstva. Bola som vtedy v inej značke, boli to pre mňa noví ľudia, ktorí ma nepoznali a chceli počuť moje nové veci, či si ma nechajú. Ponúkla som im tri nové pesničky a o pár týždňov na to ma vykopli," spomína LP.


Ešte pred tým, ako začala tvoriť piesne pre seba, sa podieľala aj na singloch iných hudobníkov. V minulosti spolupracovala s Rihannou, Christinou Aguilerou či Cher.

K homosexualite sa verejne priznáva a často ju znázorňuje aj vo svojich videoklipoch. Pred dvoma rokmi s priateľkou ohlásili zásnuby. Svadba sa však ešte nekonala.

„Sme spolu už štyri roky a z toho dva roky sme zasnúbené. Obe sme veľmi zaneprázdnené. Aj moja priateľka je hudobníčka, tiež je na turné. Chceme sa zosobášiť, keď to tak budeme cítiť. Byť zasnúbená, to je pre mňa už 90-percentný záväzok," vysvetlila.

Okrem toho, že má energický hlas a hrá aj na ukulele, si pri svojej tvorbe aj rada zapíska. O tom, že to nie je iba obyčajný hvizd, sme sa presvedčili aj s našou kamerou. LP sme dali úlohu, v ktorej musela napodobniť tri pesničky. Medzi nimi bola aj známa slovenská ľudovka.

Viac v reportáži:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz