14. 06. 2019 13:23 , článok bol aktualizovaný 14. 06. 2019 16:50 | BRATISLAVA/TASR

Zomrela hviezda Repete Lýdia Volejníčková (†66)

Preslávila sa aj hitmi s Michalom Dočolomanským.

Lýdia Volejníčková
Lýdia Volejníčková Foto: FB/Lýdia Volejníčková

Vo štvrtok 13. júna po ťažkej chorobe zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková, informovala jej dcéra Ivana Volejníčková.

Do povedomia vstúpila v 90. rokoch predovšetkým pôsobením v televíznej hudobnej relácii Repete. Preslávila sa piesňou Keď si sám.  "Účinkovala najmä v duetách s Michalom Dočolomanským s piesňami z repertoára Evy Kostolányiovej a toto účinkovanie rozbehlo jej spevácku kariéru," informuje redaktor Slovenského rozhlasu Martin Jurčo.

"V roku 1997 vydala kazetu Lýdia a v roku 1998 CD s názvom Nekončím touto piesňou. Spolupracovala najmä s dirigentom Pavlom Zajačkom, ktorý bol aj autorom i upravovateľom mnohých piesní, ktoré naspievala," doplnil. Na príprave svojich albumov Volejníčková spolupracovala aj s hudobníkom Pavlom Šindlerom.

Lýdia Volejníčková.
Lýdia Volejníčková. Foto: FB/Lýdia Volejníčková
 

K jej známym hitom patria aj skladby Smoliar a Haló tam naspievané s Michalom Dočolomanským.

Hudobná kariéra Volejníčkovej sa začala na festivale Zlatá ruža Detva v roku 1976 a neskôr pokračovala vo Vojenskom umeleckom súbore kpt. Jána Nálepku. "Študovala Strednú ekonomickú školu, no táto práca ju nebavila, napokon zvíťazilo spievanie," uviedol Jurčo.

Doplnil, že Volejníčková pracovala dlhé roky v redakcii hlavnej spravodajskej relácie SRo Rádiožurnál i v Dome zahraničných Slovákov.

Posledná rozlúčka bude 21. júna o 11.00 h v Krematóriu v Bratislave. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz