21. 07. 2019 11:29 | LONDÝN/pt

V kráľovskej rodine sa otvárajú staré rany. Potvrdí sa sexuálny škandál?

Princ Andrew sa ocitol v hľadáčiku americkej FBI.

Princ Andrew (vpravo) v spoločnosti kráľovnej Alžbety II. a princeznej Anny
Princ Andrew (vpravo) v spoločnosti kráľovnej Alžbety II. a princeznej Anny Foto: Profimedia.sk

Už v roku 2015 obliehali britské médiá Buckinghamský palác a riešili údajný škandál druhého syna kráľovnej Alžbety II. princa Andrewa. Ten si mal vraj vydržiavať sexuálnu otrokyňu, ktorou bola neplnoletá Američanka. Kráľovská rodina krízu ustála a akékoľvek podozrenia poprela.

Lenže teraz sa to môže zmeniť! Podľa nemeckého portálu Bild, ktorý sa odvoláva na viaceré zdroje z USA a Veľkej Británie, princ Andrew sa ocitol v hľadáčiku americkej FBI, ktorá ho chce v tejto súvislosti vypočuť. Nedeľnej verzii Bildu to potvrdil jeden zo zamestnancov vyšetrovacieho úradu.

Možným zneužívaním v tom čase maloletej Virginie Giuffre a ďalších žien sa americký súd zaoberal v roku 2015 a hlavným obvineným bol britský finančník Jeffrey Epstein. Ten je momentálne v USA znovu vo vyšetrovacej väzbe, pretože na povrch vyplávali nové obvinenia zo sexuálneho zneužívania. Práve Epstein mal podľa obvinení sprostredkovať kontakt s princom Andrewom a "požičať" mu jednu so svojich obetí.

Bild cituje v článku aj vyjadrenie jedného vysokopostaveného zamestnanca kráľovskej rodiny, ktoré publikoval britský denník Globe. Podľa jeho slov je vraj kráľovná mimoriadne rozčúlená a uvažuje o tom, že sa britská kráľovská rodina od princa Andrewa úplne dištancuje.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz