18. 08. 2019 15:40 | BRATISLAVA/markiza.sk, pt

Farma s novým konceptom: Zabudnite na minulosť, vraciame sa do súčasnosti

Peniaze a kariéra alebo rodina a tradície?

Farma Západ verzus Východ
Farma Západ verzus Východ Foto: TV Markíza

Doterajšie série Farmy sa viac či menej vracali späť v čase do minulosti. Farmári si vyskúšali, ako sa žilo ľuďom pred sto alebo dvesto rokmi. Jedenásta Farma však bude iná, už sa nebudeme vracať do minulosti, do popredia sa dostáva súčasnosť. To však neznamená, že farmári sa ocitnú v luxuse a nebudú sa starať o hospodárstvo. No do popredia vystúpia iné veci.

Najmä hodnoty, ktoré formujú život obyvateľov východu a západu Slovenska. Tie sú dosť často diametrálne odlišné. Ľudia žijúci na východe preferujú tradície, vieru a rodinu. Obyvatelia zo západu, najmä z územia Bratislavského kraja, žijú pre kariéru a individuálny úspech. A práve opačné hodnoty robia medzi Slovákmi rozdiely.

Jedni hľadia do budúcnosti a druhí sú verní minulosti. Ale byť "Západniarom" nie je vždy zárukou múdrosti a ani byť "Východniarom" neznamená dostať na chrbát automaticky nálepku hlupáka. Život na západe krajiny môže znamenať aj vstupnú bránu do ďalšieho sveta.

Pohľad obyvateľov východu na okolitý svet je naopak možno len prejavom strachu z prekonania neznáma. A práve tieto významné kontrasty budú hlavným motorom novej Farmy. Ktoré hodnoty nakoniec prevážia?

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz