19. 08. 2019 06:50 | USA/nb

Dcéra Kurta Cobaina kvôli otcovi dodnes trpí. Zložila pieseň, z ktorej mrazí

Oslávila 26 rokov a slávnemu otcovi akoby z oka vypadla.

Frances s otcom Kurtom Cobainom a Daveom Grohlom z Nirvany
Frances s otcom Kurtom Cobainom a Daveom Grohlom z Nirvany Foto: Instagram/thespacewitch

Dcéra zosnulého Kurta Cobaina a Courtney Love, Frances Bean Cobain, bola v médiách prepieraná od detstva. Škandalózni rodičia, samovražda otca a bulvár ju traumatizovali a aj 25 rokov po smrti Kurta Cobaina ju minulosť ťaží.

V apríli, pri príležitosti výročia, sa vyjadrovala k téme mentálneho zdravia. "Ak bojujete s duševnými problémami a potrebujete sa s niekým porozprávať, prosím  nebojte sa vyhľadať svojich priateľov, rodiča, suseda, učiteľa alebo aspoň internetového kamaráta. Vypýtať si pomoc nie je slabosť," napísala v Instastory a pridala aj číslo na linku pomoci.

Teraz sa k téme, ktorá sa jej osobne tak veľmi dotýka, vyjadrila opäť. A znovu takto nepriamo. Na Instagrame zverejnila pieseň s textom, z ktorého doslova zamrazí a je zrejmé, že je práve o jej slávnom otcovi.

"Viem, že ti nebolo súdené tu ostať, no niekedy je pre mňa ťažké tomu čeliť a pozrieť sa sama na seba. Možno sa jedného dňa stretneme, no ak budem mať šťastie, tak skoro to nebude," spieva Frances, ktorá sa na otca mimoriadne podobá.

Toto nebolo prvýkrát, čo zverejnila svoju hudobnú tvorbu, no nikdy nie v tomto duchu. Frances v nedeľu 18. augusta oslávila 26 rokov, má za sebou rok trvajúce manželstvo a rozvod a snahu nepresláviť sa nie len tým, koho je dcérou.

"Všimla som si, že medzi deťmi slávnych je zvykom kopírovať to, čo robili rodičia. Práve preto som sa dlho nechcela nazývať hudobníčkou, no uvedomila som si, že nezniem ako oni a mám iný prejav. Stále však nesiem bremeno toho, čo sa stalo," povedala portálu toofab.

Frances sa o tom, že jej otec spáchal sebevraždu, dozvedela ako 5-ročná. Mama ju na to pripravovala, rok predtým ju pravidelne brávala na terapiu. Napriek tomu mali dlho búrlivý vzťah, aj preto sa Frances osamostatnila už ako 17-ročná. V 22 rokoch sa vydala a síce sa po roku rozviedla, manželstvo jej poskytlo stabilitu, ktorú potrebovala.

Dnes najhoršie traumy prekonala a ventiluje sa hudbou.

Zdroj: Instagram/thespacewitch


Zdroj: Instagram/thespacewitch

Frances s mamou Courtney Love:


Zdroj: Instagram/courtneylove

Frances a Kurt Cobain:


Zdroj: Instagram/courtneylove

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz