Live
Sledujte NAŽIVO: Premiér Matovič a ministri o aktuálnej situácii ohľadne koronavírusu
Sledujte tu
19. 08. 2019 18:30 , článok bol aktualizovaný 19. 08. 2019 19:36 | BRATISLAVA/ markiza.sk, tvnoviny.sk

VIDEO: Priatelia sa rozlúčili s Petrom Ďuďom Dudákom z Hexu

Verejná rozlúčka sa konala v Starej tržnici v Bratislave.

Fanúšikovia sa lúčia s Petrom Ďuďom Dudákom z Hexu. Premohli ich emócie
Fanúšikovia sa lúčia s Petrom Ďuďom Dudákom z Hexu. Premohli ich emócie

Členovia kapely Hex a najbližšia rodina zosnulého speváka Petra Ďuďa Dudáka sa rozhodli, že umožnia rozlúčiť sa so svojím obľúbeným spevákom aj fanúšikom. Rozlúčka sa konala v bratislavskej Starej tržnici.

Rozlúčka s Ďuďom z Hexu
Rozlúčka s Ďuďom z Hexu Foto: TV Markíza
 

Do Starej tržnice sa prišli rozlúčiť aj známe osobnosti ako Marek Fašiang, Vlado Kobielsky, šéf spravodajstva a publicistiky v televízii Markíza Henrich Krejča či spevák a moderátor Peter Šarkan, Janko Kuric z kapely Vidiek, hudobník Laco Lučenič, spevák Adam Ďurica.

Fanúšikovia písali svoje odkazy do kondolečnej knihy. Mnohí z nich pri pohľade na Ďuďove fotky nezadržali slzy.Na pódiu vystúpili Petrova priateľka Mirka, jeho dcéra Mária z prvého manželstva a sestra Katarína.

"Toto je asi najťažia vec, ktorú som v živote robila. Naši rodičia ma poprosili, aby som aj v ich mene prehovorila pár slov. V týchto chvíľach je pre nás útechou vidieť, že Peťko bude žiť nielen v našich srdciach a spomienkach, ale aj vo vás," povedala spevákova sestra Katka, ktorá si v dojímavom príhovore zaspomínala na ich detstvo a dospievanie a za čo všetko je mu vďačná. "Nikdy na teba nezabudnem," dodala so slzami.

Po Katke vystúpili na pódium Petrovi kamaráti a kolegovia z Hexu. "Už sa praje na inej lodi. Ja sa hnevám, že nás nechal tu, samých. Prajem mu peknú plavbu a čisté nebo," povedal Martin Žúži.

"Milujeme ho stále, aj ho budeme milovať. Nech je viac takýchto ľudí na svete, ako bol Ďuďo," povedal s plačom Tomáš Yxo Dohňanský. "Ďakujeme, že ste prišli. Ďakujeme celému Slovensku, celému svetu za Peťa," dodal. Na pódium vyšla jeho rodina a všetci, ktorí so spevákom spolupracovali.

Starou tržnicou sa ozýva potlesk, ktorým vyprevádzajú fanúšikovia, rodina aj priatelia speváka do neba.
Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz