12. 09. 2019 06:20 , článok bol aktualizovaný 12. 09. 2019 19:20 | PRAHA/Blesk

Karel Gott priznal vážne ochorenie. Zákerná rakovina sa vrátila

Aj napriek nepriazni osudu je spevák rozhodnutý opäť bojovať.

Karel Gott
Karel Gott Foto: Profimedia.sk

Mnohonásobný držiteľ Zlatého slávika Karel Gott (80) priznal, že trpí akútnou leukémiou. Aj napriek nepriazni osudu je spevák pevne rozhodnutý so zákernou chorobou opäť bojovať, informuje Blesk.cz.

"Pred štyrmi rokmi som pre agresívny nádor podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá viedla k jeho úplnému vymiznutiu. Zhruba pred rokom a pol sa u mňa objavila porucha krvotvorby v podobe myelodysplastického syndrómu," povedal Karel Gott Blesku po tom, čo sa ho pýtali na aktuálny zdravotný stav, okolo ktorého sa v poslednom čase vynorilo mnoho špekulácií.

"Cez niekoľko druhov liečby prešlo bohužiaľ toto ochorenie v uplynulých mesiacoch v akútnu leukémiu," priznal Blesku Slávik. Chorobe sa ale nemieni podvoliť a je rozhodnutý sa s ňou popasovať.

"Podstupujem ambulantnú liečbu a dochádzam do nemocnice na kontroly, v rámci ktorých lekári sledujú môj celkový zdravotný stav," zveril sa Gott. Rovnako ako v prvom prípade, keď mu bola v roku 2015 diagnostikovaná rakovina lymfatických uzlín, sa podľa informácií Blesku lieči vo Všeobecnej fakultnej nemocnici v Prahe na Karlovom námestí.

Konfrontovaný bol s výsledkami počítačovej tomografie. "V oblasti brucha som videl len obrovskú čiernu škvrnu. Po prvej chemoterapii je teraz škvrna asi tretinová. Rakovina sa síce rozšírila, ale našťastie nezasiahla žiadne orgány. Lekári hovoria, že moja šanca na prežitie je deväťdesiat percent. Pevne verím, že sa uzdravím, " uviedol vtedy Gott. V marci 2016 opúšťal nemocnicu s tým, že "nádory úplne vymizli".

Pred pár mesiacmi mu ale lekári oznámili smutnú správu: Choroba sa vrátila. Najväčšou oporou je mu v jeho terajšom boji s leukémiou jeho manželka Ivana a jeho deti.

 


VIAC Z Šoubiz