23. 09. 2019 09:00 | BRATISLAVA/ PR článok

Aj pre zdravých má byť zdravotná poisťovňa užitočná. Známe osobnosti hovoria ako

Už len necelé dva týždne zostávajú na zmenu zdravotnej poisťovne. Ak v tom nemáte jasno, možno vám pomôže táto minianketa.

Katarína Brychtová
Katarína Brychtová

Oslovili sme známe osobnosti aj menej známych ľudí. Všetkým sme položili dve rovnaké otázky:

1/ Čo čakáte od svojej zdravotnej poisťovne, keď sa cítite zdravý a k lekárovi chodíte len sporadicky?

2/ Splnila vaša súčasná zdravotná poisťovňa vaše očakávania?

Katarína Brychtová (moderátorka):

Katarína Brychtová
 

1. Nemám nejaké špeciálne očakávania. Asi len toľko, že mi moja poisťovňa možno ponúkne určité výhody, prípadne bonusy.

2. Moja zdravotná poisťovňa splnila moje očakávania. Prekvapilo ma, že môžem využiť viacero výhod, napríklad objednať sa na mamograf do 10 dní, alebo využiť v prípade potreby nadštandardné izby v nemocnici so zľavou.

Marcel Matanin (bývalý olympionik):

Marcel Matanin
Marcel Matanin
 

1. Vzhľadom k tomu, že som aktívny bežec a navštevujem lekára len občas, možno by som privítal, keby mi moja zdravotná poisťovňa raz ročne preplatila nejaké špeciálne testovanie alebo vyšetrenie, prípadne regeneráciu. To by možno privítal každý športujúci poistenec.

2. So svojou poisťovňou Dôvera som spokojný. Zatiaľ sme ani ja, ani moja rodina, nemali žiaden problém, čiže maximálna spokojnosť s tým, čo nám poisťovňa poskytuje.

Katarína Bátovská (študentka):

Katarína Bátovská
 

1. Od poisťovne očakávam, za ma bude aktívne podporovať v udržaní si dobrého zdravotného stavu. Ocenila by som motiváciu k športu a zdravému životnému štýlu či už zľavami alebo poukážkami na podujatia a produkty, ktoré tomu môžu dopomôcť.

2. Ako poistenec Dôvery oceňujem snahy poisťovne odmeniť ma či už za pravidelné preventívne prehliadky alebo zľavami pri športových podujatiach. Verím, že poisťovňa vie, že najlepší poistenec je zdravý poistenec a za moju snahu ostať zdravou ma odmení. Špeciálne podpora Dôvery v oblasti bežeckých podujatí, ktoré sú dnes tak populárne medzi širokou verejnosťou, je nadpriemerná, čo oceňujem.

Juraj Tarr (olympionik):

Juraj Tarr
 

1. Budem konkrétny. Ja očakávam od svojej poisťovne, aby vždy v plnom rozsahu pomáhala chorým a ľuďom, ktorí sú na to odkázaní. Aby vyšla vždy v ústrety vo všetkom.

2. Moja súčasná zdravotná poisťovňa moje očakávania splnila, zatiaľ som s Dôverou veľmi spokojný. Nemal som žiadne problémy a ani komplikácie. Som rád, že som jej súčasťou .

Pavol Topoľský (herec):

Pavol Topoľský
 

1. Privítal by som upozornenia a preplácanie preventívnych prehliadok.

2. Dôvera splnila moje očakávania, nemám nikdy problém, že by nebola zmluvným partnerom u ktoréhokoľvek lekára.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz