03. 10. 2019 19:31 | PRAHA/zv

Manželka Karla Gotta zverejnila dátum a miesto poslednej rozlúčky s maestrom

Maestro nebude mať štátny pohreb.

karel Gott
karel Gott Foto: Profimedia.sk

Ivana Gottová zverejnila miesto a čas poslednej rozlúčky jej milovaného manžela Karla Gotta. Na oficiálnom webe maestra sa poďakovala všetkým, ktorí vyjadrili úprimnú sústrasť a taktiež poďakovala premiérovi Andrejovi Babišovi a vláde za iniciatívu spojenú s usporiadaním štátneho pohrebu. „Po dôkladnej úvahe som sa rozhodla pre pohreb so štátnymi poctami," vyjadrila sa Ivanka.

Verejnosť sa bude môcť so spevákom rozlúčiť v piatok 11. októbra od 8. 00 h do 22.00 h. v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove. „V súlade s vôľou môjho manžela a po predchádzajúcim jednaním s Arcibiskupom pražským sa bude konať zádušná omša a bude ju slúžiť Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Tá sa uskutoční pre pozvaných hostí v sobotu 12. októbra od 11. 00 h v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtecha na Pražskom hrade," upresnila detaily.

Andrej Babiš navrhoval, aby sa krajina so spevákom rozlúčila štátnym pohrebom, čo v stredu schválila vláda. Vo štvrtok ale premiér informoval verejnosť, že Karel Gott nebude mať klasický štátny pohreb, ale pohreb so štátnymi poctami.

V priestoroch Veľvyslanectva Českej republiky (ČR) v Bratislave bude môcť verejnosť vzdať hold zosnulému Karlovi Gottovi. V piatok (4. 10.) a v pondelok (7. 10.) v čase 9.30 h až 11.30 h a 14.00 h až 16.00 h majú Bratislavčania i návštevníci mesta možnosť zapísať sa do kondolenčnej knihy na pamiatku speváckej legendy.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz