09. 10. 2019 10:56 | PRAHA/zv

Rodina zverejnila parte Karla Gotta. Maestro nám poslal silný odkaz

Nezabudnuteľný spevák bude žiť navždy v našich srdciach.

Parte Karla Gotta
Parte Karla Gotta Foto: www.karelgott.com

Na oficiálnej stránke zosnulého speváka Karla Gotta pribudli pokyny pred blížiacou sa poslednou verejnou rozlúčkou a samotným pohrebom so štátnymi znakmi. Rodina taktiež zverejnila maestrove parte. Spevák nám posiela silný odkaz o jeho "nesmrteľnosti".

"Nezomrel som, lebo viem, že budem žiť stále v srdciach tých, ktorí ma milovali."

Karel_Gott.jpg
Foto: www.karelgott.com
 

Posledné zbohom s maestrom pripravuje jeho manželka Ivana Gottová v spolupráci s Arcibiskupstvom pražským, Úradom vlády Českej republiky a Kanceláriou prezidenta republiky.

Piatok 11. októbra 2019

Široká verejnosť môže prísť vzdať hold nezabudnuteľnému spevákovi do Paláca Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe od 8.00 h do 22.00 h. „Rakva bude vystavená so štátnymi poctami vo Veľkej sále za účasti stráže Armády Českej republiky. Ľudia budú môcť k rakve položiť kvetinové dary a zapísať sa do kondolenčnej knihy," oznámili na stránke Karla Gotta. Zabezpečený je tiež bezbariérový prístup. Čo sa týka dopravy, parkovanie bude obmedzené, preto ľuďom odporúčajú využiť mestskú hromadnú dopravu.

Sobota 12. októbra 2019

Zádušná omša za Karla Gotta, ktorú bude slúžiť Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský, sa uskutoční o 11.00 h v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade. Rakva bude vystavená na katafalku so štátnymi poctami. Ceremoniálu sa zúčastnia príslušníci Hradnej stráže. Prístup do katedrály budú mať iba pozvané osoby.

Po dohode rodiny s Kanceláriou prezidenta republiky bude však môcť verejnosť sledovať priebeh zádušnej omši na III. Nádvorí Pražského hradu prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky. „Prístup na III. Nádvorie bude pre verejnosť zaistený výhradne z Hradčanského námestia bránou na IV. Nádvorie od 8.00 h až do naplnenia kapacity," uviedli na stránke. Ľudia budú prechádzať bezpečnosťou kontrolou pri vstupe do areálu Pražského hradu.

Úrad vlády Českej republiky zaisťuje možnosť sledovať priebeh zádušnej omše prostredníctvom obrazoviek aj na Hradčanskom námestí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz