11. 10. 2019 08:06 , článok bol aktualizovaný 11. 10. 2019 22:58 | PRAHA/TV Markíza

S Karlom Gottom sa rozlúčili desaťtisíce ľudí. Stovky ďalších to nestihli

Posledné zbohom mu prišli dať aj známe osobnosti.

Posledná verejná rozlúčka s Karlom Gottom.
Posledná verejná rozlúčka s Karlom Gottom. Foto: Profimedia.sk
Verejnosť sa lúči s maestrom Karlom Gottom.
Verejnosť sa lúči s maestrom Karlom Gottom.
Verejnosť sa lúči s maestrom Karlom Gottom.

S legendárnym spevákom Karlom Gottom sa v piatok 11. októbra v pražskom Paláci Žofín na Slovanskom ostrove, kde bola vystavená jeho rakva, lúčila široká verejnosť. Posledné zbohom prišlo maestrovi dať približne 49-tisíc ľudí, pre spravodajský portál novinky.cz to uviedol prevádzkový riaditeľ paláca Jan Hrubý. Medzi tisíckami nechýbali ani známe osobnosti.

Stovky ďalších priaznivcov, napriek tomu, že pred palácom uzavreli rad, stále čakali, že mu predsa len ešte vzdajú hold. Organizátori poslednej rozlúčky predĺžili možnosť dať zbohom 42-násobnému zlatému slávikovi až do 24.00 h, no aj tak sa do paláca všetci čakajúci nezmestili.

Takto sa lúčili s maestrom jeho verní fanúšikovia 

 

Rakva so štátnymi poctami bola vystavená za účasti stráže Armády Českej republiky vo Veľkej sále. Ľudia tam kládli kvetinové dary podpisovali sa do kondolenčných kníh. Zabezpečený je tiež bezbariérový prístup.

V paláci hrali najznámejšie spevákove hity. Na pódiu bol položený obrovský veniec v tvare srdca z červených ruží s nápisom: 'Milujem ťa navždy. Tvoja Ivana.' Vedľa štátnej vlajky bolo tiež vystavené vyznamenanie Karla Gotta zo zásluhy I. stupňa, ktoré získal v roku 2009 od prezidenta Václava Klausa.

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII.

K Palácu Žofín sa tiahne dlhý rad fanúšikov.
K Palácu Žofín sa tiahne dlhý rad fanúšikov. Foto: Profimedia.sk
 

Prišli aj fanúšikovia z Nemecka

Záujem o poslednú rozlúčku s Karlom Gottom bol naozaj obrovský. Rad fanúšikov sa ťahal cez celý most Legií až na Janáčkovo nábrežie. Niektorí ľudia čakali na Žofíne už od štvrtkového popoludnia, prví z nich tam prišli okolo 16.00 h.

Posledné zbohom dali Karlovi Gottovi aj známe osobnosti ako Martin Dejdar, Janek Ledecký, Dominika Myslivcová, Linda Finková nebo Yvetta Simonová.

Martin Dejdar
Martin Dejdar Foto: Profimedia.sk
 

Do Prahy pricestovali aj fanúšikovia z Nemecka, kde bol naozaj populárny. Manželia Sybelle (53) a Frank (57) z Forstlausitzu pre Tn.cz vyjadrili, čo pre nich maestro znamenal.

„Poslúchali sme pána Gotta 40 rokov. Bol to naozaj veľmi ochotný človek, vždy dobre vystupoval, bol jednoducho súčasť nášho života. Bol to hlavne ojedinelý spevák, ktorý nemal konkurenciu. Od roku 1985 sme pravidelne navštevovali koncerty, nevynechali sme ani jeho posledný koncert v Brne. Nech odpočíva v pokoji."


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz