12. 10. 2019 10:15 | PRAHA/dg

Zbohom, maestro! Pozrite si zábery z poslednej rozlúčky s Karlom Gottom

Reláciu s názvom Posledná rozlúčka s Karlom Gottom ste mohli sledovať od 10.30 h na Markíze.

Zádušná svätá omša za Karla Gotta
Zádušná svätá omša za Karla Gotta Foto: Profimedia.sk

Široká verejnosť sa v piatok rozlúčila s Karlom Gottom, ktorý nás opustil v utorok 1. októbra krátko pred polnocou. Český spevák s nezabudnuteľným hlasom, ktorý zasiahol niekoľko generácií, zomrel v pokoji v spánku v kruhu svojej milovanej rodiny.

Okolo 49-tisíc ľudí nielen z Česka a Slovenska sa prišlo rozlúčiť so zosnulým spevákom do Paláca Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe. Vo Veľkej sále bola za účasti Armády Českej republiky vystavená rakva so štátnymi poctami. Posledné zbohom mu prišli dať od ôsmej hodiny ráno do neskorých večerných hodín.

V sobotu (12. októbra) sa pre rodinu a pozvaných hostí konala zádušná omša za Karla Gotta, ktorú slúžil Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade. Zároveň bol v tento deň vyhlásený aj štátny smútok.

Televízia Markíza odvysielala pri tejto smutnej príležitosti mimoriadnu reláciu s názvom Posledná rozlúčka s Karlom Gottom, ktorú moderovala Zlatica Švajdová Puškárová. Jej hosťami bol Juraj Čurný a Štefan Skrúcaný. V rámci relácie si diváci mohli pozrieť priamy prenos zádušnej omše.

Ak ste si nestihli pozrieť poslednú rozlúčku s Karlom Gottom, môžete tak urobiť teraz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz