12. 10. 2019 13:45 | PRAHA/markiza.sk

Lucie Bílá zaspievala Karlovi Gottovi do neba. Katedrálou sa rozľahlo Ave Maria

Neskôr vystúpila spolu s Vojtěchom Dykom a spoločne zaspievali skladbu Pie Jesu.

Lucie Bílá zaspievala Ave Maria
Lucie Bílá zaspievala Ave Maria Foto: Česká televize

Maestrovi Karlovi Gottovi dali v sobotu 12. októbra posledné zbohom rodina a najbližší. Krajšiu rozlúčku si nenahraditeľný český spevák ani nemohol želať.

Zádušná omša sa konala v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade. Omšu slúžil Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Vo svojom príhovore sa poďakoval Bohu za dar života, ktorým bol Gottov život.

Jedným z najsilnejších a zároveň najkrajších momentov bolo vystúpenie českej speváčky Lucie Bílej, ktorej hlas sa rozľahol celou katedrálou. Karlovi Gottovi zaspievala do neba nádhernú skladbu Ave Maria.

Neskôr vystúpila spolu s Vojtěchom Dykom a spoločne zaspievali skladbu Pie Jesu z Requiem Andrewa Lloyda Webbera. Sprevádzal ich Biely zbor spolu s klavíristom Petrom Maláskom.

 

 
 

Televízia Markíza odvysielala pri tejto smutnej príležitosti mimoriadnu reláciu s názvom Posledná rozlúčka s Karlom Gottom, ktorú moderovala Zlatica Švajdová Puškárová. Jej hosťami bol Juraj Čurný a Štefan Skrúcaný. V rámci relácie si diváci mohli pozrieť priamy prenos zádušnej omše.

Ak ste si nestihli pozrieť poslednú rozlúčku s Karlom Gottom, môžete tak urobiť teraz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz