12. 10. 2019 15:38 | PRAHA/markiza.sk

Zábery, ktoré trhajú srdce. Najbližšia rodina sa rozlúčila s Karlom Gottom

Rakvu s pozostatkami previezli po zádušnej svätej omši do motolského krematória.

Ivana Gottová s dcérou Nelly Sofie sa lúčia s Karlom Gottom
Ivana Gottová s dcérou Nelly Sofie sa lúčia s Karlom Gottom Foto: Profimedia.sk
Ivana Gottová a Nelly Sofie sa lúčia s Karlom Gottom
Ivana Gottová a Nelly Sofie sa lúčia s Karlom Gottom
Ivana Gottová a Nelly Sofie sa lúčia s Karlom Gottom

Najbližšia rodina, priatelia, známi a všetci pozvaní hostia sa v sobotu rozlúčili s Karlom Gottom, ktorý nás opustil v utorok 1. októbra krátko pred polnocou.

Zádušná omša sa konala v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade. Omšu slúžil Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Vo svojom príhovore sa poďakoval Bohu za dar života, ktorým bol Gottov život.

Vojaci na konci omše vyniesli rakvu s Gottovými pozostatkami pred katedrálu. Fanúšikovia venovali maestrovi búrlivý potlesk.

Za rakvou sa vytvoril zástup ľudí. Na jeho čele kráčala vdova Ivana Gottová s dcérami. Približne o 12.30 h sa rozozvučal najväčší zvon v ČR nazvaný Zikmund a zo zvukového záznamu zaznela pieseň Už z hor zní zvon v podaní Karla Gotta.

Najbližšia rodina sa s milovaným manželom a otcom rozlúčila v sobotu popoludní v motolskom krematóriu, kam rakvu s jeho pozostatkami previezli po zádušnej svätej omši. Zábery, na ktorých sa najbližšia rodina poslednýkrát lúči s Karlom Gottom, trhajú srdce. 

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII.

Televízia Markíza odvysielala pri tejto smutnej príležitosti mimoriadnu reláciu s názvom Posledná rozlúčka s Karlom Gottom, ktorú moderovala Zlatica Švajdová Puškárová. Jej hosťami bol Juraj Čurný a Štefan Skrúcaný. V rámci relácie si diváci mohli pozrieť priamy prenos zádušnej omše.

Ak ste si nestihli pozrieť poslednú rozlúčku s Karlom Gottom, môžete tak urobiť teraz.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz