08. 12. 2019 17:04 | BRATISLAVA/markiza.sk, zv

Česká modelka prezradila meno synčeka: Volá sa podľa stromu

Jeho meno v preklade znamená osvietený a prebudený.

Petra Němcová so synom
Petra Němcová so synom Foto: Instagram/pnemcova

Petra Němcová (40) sa 15. novembra za dramatických okolností stala prvýkrát mamou. Synček sa vypýtal na svet predčasne, v 34. týždni tehotenstva, a rodičia o jeho narodení neinformovali, kým neprestali behať z nemocnice do nemocnice a konečne nemali svoj poklad doma.

Modelka s manželom Benjaminom Larretchom neskrývali dojatie a nesmiernu radosť z toho, že sa ich bábätku dobre darí. Najnovšie dokonca prezradili, aké meno mu vybrali. Tradičné české určite nečakajte. Ich syn sa totiž volá podľa stromu.

Zdroj:Instagram/pnemcova

„Tvoje meno je Bodhi, odvodené od starodávneho budhistického konceptu, ktorý vyjadruje porozumenie a čisté poznanie bytia v spojení s prírodou vesmíru, v preklade to znamená osvietený a prebudený. Ó, sladký Bodhi, vidíme ťa, počujeme ťa, milujeme ťa, budeme ťa viesť a vyživovať tvoje korene, aby boli silné ako korene stromu bódhi," napísala modelka na Instagrame.

Strom bódhi je strom osvietenia a prebudenia, jeho odborné meno je figovník posvätný, pod ktorým podľa budhistických tradícii dosiahol Buddha Gautama prebudenie.

Zdroj:Instagram/pnemcova

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz