10. 12. 2019 13:12 , článok bol aktualizovaný 10. 12. 2019 13:52 | ŠTOKHOLM/kc

Smutná správa zo Švédska: Speváčka legendárnej skupiny Roxette je mŕtva

Zomrela vo veku 61 rokov.

Marie Frederiksson.
Marie Frederiksson. Foto: Profimedia.sk

Marie Fredriksson, speváčka legendárnej švédskej skupiny, po dlhom boji podľahla rakovine. Zomrela vo veku 61 rokov. Informoval o tom švédsky portál expressen.se.

Speváčka po sebe zanecha dve deti, ktoré mali spolu s manželom - hudobníkom Mykaelom Bolyosom.

Fredrikssonová zomrela v utorok ráno vo svojom byte. Dlhé roky bojovala s rakovinou.
Choroba - zhubný mozgový nádor - jej bola diagnostikovaná v roku 2002. Následne podstúpila intenzívnu liečbu sprevádzanú chemoterapiami a ožarovaním. Napriek včasnej liečbe a okamžitému a úspešnému chirurgickému zákroku Marie utrpela trvalé poškodenie mozgu. Výsledkom bolo, že stratila schopnosť čítať, počítať, ochrnula jej aj pravá strana tela a utrpela čiastočnú stratu zraku v pravom oku. 

Mariin kolega zo skupiny Per Gessle vzdal speváčke úctu na sociálnej sieti. "Posielam lásku tebe a tvojej rodine. Nič už nebude také, ako predtým," napísal.

V roku 2004 sa skupina do hudobného sveta vrátila s novým albumom The Change, pričom vyhlásila, že už je úplne zdravá. Pred niekoľkými rokmi sa však zdravotné problémy vrátili. Lekári jej vtedy odporučili odpočinok i zrušenie plánovaného turné, ktorým chcelo duo v roku 2016 osláviť 30 rokov svojej existencie a spropagovať album Good karma.

Skupina, ktorej členom bol aj Per Gessle, vznikla v roku 1986 a stala sa populárnou koncom 80. rokov vďaka svojmu albumu Look Sharp!. Duo malo devätnásť hitov, ktoré sa umiestnili v Top 40 v rebríčku UK Singles Chart, a niekoľko hitov, ktoré sa dostali do rebríčka Billboard Hot 100. Medzi single, ktoré dosiahla 1. miesto v rebríčku Billboard hot 100 patria: „The Look", „Listen to Your Heart", „It Must Have Been Love" a „Joyride".


Správu budeme aktualizovať

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz