22. 12. 2019 18:27 | LONDÝN/TASR

Štyri generácie na jednej fotke: Alžbeta II. varila s princom Georgeom puding

Kráľovná ani tento rok nezmenila sviatočnú rutinu a bola v kostole.

Štyri generácie varia tradičný vianočný puding - kráľovná Alžbeta a princovia Charles,William a George.
Štyri generácie varia tradičný vianočný puding - kráľovná Alžbeta a princovia Charles,William a George. Foto: Chris Jackson/Buckingham Palace via AP
Britská kráľovná Alžbeta II. ide do kostola  St. Mary Magdalene
Kráľovná Alžbeta II. s veteránmi.
Štyri generácie varia tradičný vianočný puding - kráľovná Alžbeta a princovia Charles,William a George.

Britská kráľovná Alžbeta II. zašla v nedeľu do kostola neďaleko svojho vidieckeho sídla, zatiaľ čo jej manžel princ Philip strávil druhú noc v londýnskej nemocnici, píše agentúra AP.
Informáciu o hospitalizácii vojvodu z Edinburghu zverejnil v piatok Buckinghamský palác.

Podľa paláca ide o preventívnu hospitalizáciu zameranú na liečbu dlhodobých zdravotných problémov princa Philipa. Predpokladá sa, že v nemocnici zostane niekoľko dní.

Palác pritom v nedeľu informácie o zdravotnom stave 98-ročného princa ani o priebehu hospitalizácie v Nemocnici kráľa Eduarda VII. v Londýne neposkytol.

Britská kráľovná Alžbeta II. ide do kostola St. Mary Magdalene
Britská kráľovná Alžbeta II. ide do kostola St. Mary Magdalene Foto: Joe Giddens/PA via AP
 

Podľa AP nebolo bezprostredne známe, kedy Philipa prepustia a či sa pripojí k manželke a zvyšku rodiny na vianočné sviatky.

Alžbeta II. sa medzičasom presunula z Londýna do sídla Sandringham v Norforlku, kde kráľovská rodina zvyčajne trávi vianočné sviatky.

Kráľovná ani v tomto roku nezmenila svoju sviatočnú rutinu a v nedeľu predpoludním zašla do kostola ako obvykle. Očakáva sa, že kráľovská rodina sa zúčastní ďalšej bohoslužby ráno na Vianoce.

Kráľovná Alžbeta II. s veteránmi.
Kráľovná Alžbeta II. s veteránmi. Foto: Chris Jackson/Buckingham Palace via AP
 

Buckinghamský palác zverejnil v nedeľu špeciálnu sériu vianočných fotografií. Kráľovná Alžbeta II. na nich s troma generáciami následníkov trónu pripravuje vianočné zákusky.

Alžbeta II. so synom princom Charlesom, vnukom princom Williamom a pravnukom princom Georgeom stoja za veľkým stolom s bielym obrusom a v miskách miešajú ingrediencie na koláč. Za nimi v pozadí stojí ozdobený vianočný stromček.

Na pravidelnom vianočnom stretnutí kráľovskej rodiny v sídle Sandringham sa tento rok nezúčastnia princ Harry s rodinou, ktorí sa na vianočné sviatky presunuli do Kanady.


VIAC Z Šoubiz