07. 01. 2020 16:27 | ŚYDNEY/Šoubiz

Prominenti pomáhajú ohňom pustošenej Austrálii. Posielajú státisíce dolárov

Do oficiálnych zbierok už prispelo množstvo svetových celebrít.

Prominenti pomáhajú ohňom pustošenej Austrálii. Posielajú státisíce dolárov
Prominenti pomáhajú ohňom pustošenej Austrálii. Posielajú státisíce dolárov Foto: Profimedia.sk

Austráliu pustošia mohutné požiare od leta minulého roka. Za ten čas zhorelo už územie väčšie ako Slovensko, zahynulo asi pol miliardy živočíchov a najmenej 24 ľudí. Katastrofálnu situáciu so zatajeným dychom sleduje celý svet. Okrem modlitieb však mnohí ľudia posielajú Austrálčanom peniaze na pomoc.

Do oficiálnych zbierok prispelo už aj množstvo celebrít. Medzi nimi napríklad austrálsky herec Chris Hemsworth, ktorý spolu so svojou rodinou prispel sumou milión dolárov. "Rovnako ako vy, aj ja chcem podporiť boj proti požiarom tu v Austrálii. Moja rodina a ja prispievame sumou jeden milión dolárov. Dúfam, že aj vy môžete pomôcť. Každý cent sa počíta, takže akoukoľvek sumou prispejete, to sa veľmi cení," napísal na svoj instagramový účet.

Zdroj: Instagram/chrishemsworth

Sumou 500 tisíc dolárov prispela už aj americká speváčka Pink či austrálska herečka Nicole Kidman s manželom Keithom Urbanom. "Podpora našej rodiny, myšlienky a modlitby sú s tými, ktorí boli zasiahnutí požiarmi po celej Austrálii," napísala herečka.

Zdroj: Instagram/nicolekidman

Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa rozhodol venovať obetiam požiarov 200 dolárov za každé eso, ktoré počas svojich zápasov uštedrí súperom. Na podobnú aktivitu vyzval aj svojich kolegov.

Zdroj: Instagram/k1ngkyrg1os

Do rôznych zbierok sa okrem iných zapojili aj austrálsky herec Russell Crowe, ktorému v novembri minulého roka vyhorel pri požiaroch dom, americká moderátorka Ellen DeGeneres, americká herečka Hilary Duff s manželom Matthewom Komom či americká speváčka Selena Gomez.

Zdroj: Instagram/russellcrowe

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz