12. 01. 2020 08:00 | BRATISLAVA/markiza.sk

Veľké novinky na Plese v opere: Tomu sa povie prekvapenie

Ohúrení boli aj hostia.

Emília Vášáryová a Martin Huba.
Emília Vášáryová a Martin Huba. Foto: Ples v opere

Jubilejný Ples v opere oficiálne zahájil symbolický úder na gong a 300 párov vzácnych hostí zaplnilo tanečný parket v rámci úvodného valčíka. Úvodným ceremoniálom previedli významných hostí slovenské herecké legendy - Emília Vášáryová a Martin Huba. Po zvyšok večera, ktorý spája dve vzácne jubileá, 20 rokov Plesu v opere a 100 rokov Slovenského národného divadla, sa však hosťom bude po prvýkrát v histórii tohto podujatia prihovárať v úlohe konferenciera mladý umelec Martin Madej.

Dobročinný Ples v opere sa už dvadsiaty raz koná v historickej budove Slovenského národného divadla, ktoré oslávi svoju storočnicu. Pri tejto príležitosti sa vzácnym hosťom počas úvodu večera prihovorila dvojica významných slovenských umelcov reprezentujúcich práve našu prvú divadelnú scénu. Stalo sa tak historicky prvýkrát, že sa hosťom prihovoril po boku šarmantnej dámy aj výrazný pánsky hlas.

Uvedenie 1.JPG
Foto: Ples v opere
 

„To, že pomáhame druhým, prináša dvojnásobnú radosť nielen z nášho spoločného stretnutia na plese, ale aj z vedomia vzájomnej spolupatričnosti. 20 rokov je krásne dlhá doba a s mojim kolegom Martinom Hubom sme s potešením tento ples otvorili a oslávili jubileum práve v divadle, ktoré je nielen našou alma mater, ale už 100 rokov aj symbolom kultúrnosti nášho národa," vyjadrila sa Emília Vášáryová, ktorá je zároveň ambasádorkou dobročinného poslania Plesu v opere.

„Som poctený, že práve počas jubilejného dobročinného Plesu v opere som mohol privítať hostí so svojou vzácnou kolegyňou, s ktorou každé stretnutie na 100 - ročných doskách SND bolo pre mňa vždy šťastnou skutočnosťou. Potešenie je o to väčšie, že máme znovu, teda už 20. raz, možnosť obhájiť prítomnosť noblesy a kultivovanosti aj v našich spoločenských súradniciach, ale predovšetkým dobročinným rozmerom tejto spoločenskej udalosti," dodal Martin Huba.

kkk.png
Foto: Ples v opere
 


Devätnásť rokov bolo tradíciou, že celým slávnostným večerom previedla vzácnych hostí moderátorka večera. V minulosti sa tejto úlohy zhostili známe slovenské moderátorky, ale aj uznávané herečky. Počas jubilejného ročníka dobročinného Plesu v opere sa hosťom počas hudobného programu po prvýkrát prihovára konferencier. Tejto roly sa zhostil spevák, herec a moderátor Martin Madej.

„Je pre mňa veľkou cťou konferovať tak významný jubilejný ročník tohto plesu, navyše popri takých velikánoch akými sú pani Vášáryová a pán Huba," neskrýva potešenie Martin Madej, ktorý zároveň upozorňuje aj na dôležitosť dobročinného rozmeru slávnostného večera, ktorým je podpora inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením. „Investícia do vzdelávania kohokoľvek je, myslím, jednou z najdôležitejších investícií vôbec. A o to dôležitejšia a potrebnejšia je pre tých, ktorí sú znevýhodnení a nemajú rovnakú štartovaciu pozíciu do života ako väčšina," dodáva.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz