15. 01. 2020 19:34 | LONDÝN/zv

Meghan sa viac neskrýva. Jej výraz tváre hovorí za všetko

Takto to vyzerá, keď nerieši protokol.

Archívna fotka.
Archívna fotka. Foto: Profimedia.sk

Možno budúca bývalá vojvodkyňa zo Sussexu sa po rušných dňoch, ktoré spôsobil 'Megxit' v kráľovskej rodine, viac neskrýva. Meghan v utorok opustila 14-miliónové kanadské sídlo vo Vancouver Island, do ktorého sa nasťahovala po odchode z Londýna a paparazzi ju, samozrejme, okamžite vystopovali.

Manželka princa Harryho odišla z domu pred 10.00 h ráno miestneho času a malým lietadlom sa presunula do Victoria Harbour Airport, pričom let trval podľa MailOnline asi 20 minút. Odtiaľ jej kroky smerovali do ženského centra Downtown Eastside Women's Center, aby ženy prekvapila, ponúkla im svoju podporu a 'zlepšila náladu zamestnancom'.

Krízové centrum zverejnilo záber, na ktorom je Meghan v obkolesení ôsmich žien, na svojom Facebooku s popisom: „Pozrite sa, s kým sme dnes mali čaj." Jedna zo zamestnankýň uviedla, že sa o vzácnej návšteve dozvedela, až keď sa Meghan u nich objavila.

Ešte stále vojvodkyňa vyzerala naozaj spokojne, uvoľnene a celý čas sa usmievala od ucha k uchu. Zjavne sa jej bez kráľovského protokolu, na ktorý si musela dávať pozor zakaždým, keď sa objavila na verejnosti, žije ľahšie.

Medzičasom v Spojenom kráľovstve stále rokujú o tituloch Meghan a Harryho po odstúpení z funkcie vysoko postavených členov kráľovskej rodiny, o peniazoch, o etablovaní svojej medzinárodnej značky, ale aj o ochrane ich bezpečnosti.

Zdroj:Instagram/_royal_famillies_

Briti si servítok pred ústa nekladú

Harry a Meghan čelili v utorok novej kritike. Vyslúžili si ju od britských médií aj deň po tom, čo mala kráľovná Alžbeta (93) mimoriadne stretnutie s najvyššie postavenými členmi kráľovskej rodiny, s princom Charlesom, princom Williamom a princom Harrym, s ktorými riešila šokujúce oznámenie vnuka s manželkou, že chcú postupne nadobudnúť finančnú nezávislosť a prestať sa zúčastňovať na oficiálnych podujatiach vyplývajúcich z ich postavenia.

Meghan sa mala pôvodne z Kanady k diskusii pripojiť cez telefón, no pre obavy z možného odpočúvania to nakoniec zamietli.

profimedia-0492551746.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Britské noviny rozoberali pondelkové stretnutie kráľovskej rodiny, na ktorom panovníčka súhlasila, aby mladý manželský pár delil svoj čas medzi Kanadu a Britániu, kým nenájdu definitívne riešenie.

"To znamená len jedno - Harry a Meghan vyhrali!" napísal komentátor kráľovskej rodiny Philip Dampier v denníku Daily Express. "Obrazne držali zbraň pri hlave panovníčky a ona ustúpila," dodal Dampier.

Britský denník The Sun v komentári napísal: "Naša kráľovná podľahla drzým, sebeckým požiadavkám Harryho a Meghan a možno sa ukáže, že to bola najväčšia chyba jej vládnutia." Denník Daily Mirror uviedol, že kráľovná "prejavila nesebeckosť, ktorá, žiaľ, chýba v prístupe Harryho a Meghan k nej samotnej".

Daily Telegraph označil toto rozhodnutie slovami "Nedobrovoľná rozlúčka kráľovnej". Konečné riešenie budúcnosti manželov padne v najbližších dňoch.

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, ako sú oficiálne známi, minulý týždeň jednostranne oznámili, že odstupujú z pozície vysokopostavených členov kráľovskej rodiny a chcú byť finančne nezávislí od monarchie.

Dvojica, ktorá má malého syna Archieho, v posledných mesiacoch naznačovala, že nie je šťastná v živote pod dohľadom verejnosti. Britský premiér Boris Johnson reagoval, že ich obavám rozumie.

"Som obrovským fanúšikom... kráľovnej a kráľovskej rodiny. Sú pre našu krajinu fantastickým prínosom," povedal Johnson pre britskú stanicu BBC. "Som si úplne istý, že svoje problémy vyriešia. Viete, myslím si, že si ich vyriešia ľahšie bez nejakého môjho komentára na túto tému," dodal premiér.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz