03. 03. 2020 13:42 | LONDÝN/Šoubiz

Dôverný rozhovor medzi Harrym a kráľovnou: Unikli ľútostivé detaily

Tituly išli bokom, bol to rozhovor medzi starou mamou a jej vnukom.

Alžbeta II. a princ Harry
Alžbeta II. a princ Harry

Kráľovná Alžbeta II. (93) usporiadala štvorhodinové stretnutie na zámku Windsor s princom Harrym, ktorý sa na krátky čas vrátil do Spojeného kráľovstva, aby medzi nimi „vyčistila vzduch". Vnukovi povedala, že ho vždy radi privítajú späť medzi poprednými členmi kráľovskej rodiny. Dvere má otvorené.

Jej veličenstvo si s princom dalo obed a zo srdca sa podľa DailyMail porozprávali pred finále Megxitu, ktorý sa uskutoční 31. marca. „Konečne mali možnosť porozprávať sa sami medzi štyrmi očami a zistiť, čo Harry od Megxitu očakáva. Obaja boli uvoľnení a schopní naplno vyjadriť svoj názor," uvádza zdroj pre The Sun.

Kráľovná podľa tohto zdroja tiež povedala, že by rada o niečo častejšie videla svojho deväťmesačného vnuka Archieho, ktorý je v Kanade od vianočných prázdnin.

profimedia-0489293425.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Manželia sa chceli osamostatniť a byť finančne nezávislými, preto viac nemôžu používať značku "Sussex royal". Kráľovná vraj Harrymu však niekoľkokrát pripomenula, že spolu s Meghan majú navždy otvorenú cestu späť do ich rodiny a privítali by ich s "otvorenou náručou".

Manželia sa pripoja ku kráľovnej, princovi Williamovi a vojvodkyni Kate na oslavu dňa Commonwealthu budúci týždeň vo Westminsterskom opátstve. Do UK tak pricestuje aj Meghan a dvojica sa spolu prvýkrát objaví v spoločnosti kráľovskej rodiny po oznámení Megxitu.

Kanada odmietla platiť ochranku

Kanada prestane poskytovať bezpečnostnú podporu Harrymu a Meghan po tom, ako odstúpia od väčšiny svojich povinností vyplývajúcich z ich postavenia v britskej kráľovskej rodine.

"Ochrana sa ukončí v nasledujúcich týždňoch v súlade so zmenou ich postavenia," vyhlásila hovorkyňa kanadského ministerstva verejnej bezpečnosti Mary-Liz Power, ktorú v piatok citovala spravodajská stanica Sky News.

Britský pár predtým uviedol, že sa po presťahovaní do Kanady vzdá subvencií z verejných zdrojov a stane sa finančne nezávislým. Kanadská polícia poskytuje Harrymu, Meghan a ich niekoľkomesačnému synovi Archiemu bezpečnostnú podporu od novembra minulého roka.

Hovorkyňa dodala, že Harry a Meghan boli ako vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu považovaní za "medzinárodne chránené osoby" oprávnené na bezpečnostné opatrenia na základe medzinárodnej zmluvy. Ochranu pre nich požadovala aj britská Metropolitná polícia.

Všeobecne sa očakáva, že pár bude tráviť väčšinu času v Kanade, medzitým si však bude udržiavať i bydlisko neďaleko Windsorského hradu v Anglicku.

Pár si v Kanade prenajíma sídlo na Vancouverovom ostrove v provincii Britská Kolumbia. Zatiaľ čo ich v krajine privítali, kanadská verejnosť vyjadrila nevôľu v súvislosti s používaním peňazí daňových poplatníkov na ich bezpečnosť.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz