08. 04. 2020 12:42 | LONDÝN/zv

Meghan a Harry prezradili veľkú novinu! Už sa o tom dlho šepkalo

Od oficiálneho megxitu sme čakali na túto správu.

Hary, Meghan a ich synček Archie
Hary, Meghan a ich synček Archie Foto: Profimedia.sk

Aj keď svet teraz trápinový koronavírus, princ Harry a vojvodkyňa Meghan už viac nechceli čakať. Manželia oznámili svetu, ako sa bude volať ich nová charitatívna organizácia, ktorá by mala nahradiť značku Sussex Royal. Dvojica si lepší názov ani vybrať nemohla. Podľa britských denníkov ju pomenovali podľa synčeka - Archewell.

Harry a Meghan uviedli, že sa "veľmi tešia" zo spustenia nového projektu, ktorý by mal v blízkej dobe dostať aj svoju vlastnú internetovú stránku. Pár takisto uviedol, že termín Arché, ktorý v gréckej mytológii označuje pralátku, z ktorej povstal svet, bol inšpiráciou pre meno ich syna Archieho.

Predstavenie organizácie dvojica viackrát odložila z dôvodu pandémie koronavírusu. Podľa vyhlásenia značku už minulý mesiac Meghan a Harry zaregistrovali v Spojených štátoch. V súčasnosti pracujú na vzniku charity a dobrovoľníckej služby.

profimedia-0473179904.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Internetová stránka by mala zahŕňať filmy, audioknihy, podcasty a iné materiály vzdelávacieho a výchovného charakteru. Daily Telegraph uvádza, že Meghan a Harry sa v tomto čase venujú najmä pomoci obetiam pandémie koronavírusu. Považovali však za svoju povinnosť zverejniť detaily nového projektu.

Dvojica sa nedávno presťahovala do Los Angeles, kde chce pracovať na svojej finančnej nezávislosti od kráľovskej rodiny. Ešte koncom februára sa Harry a Meghan vzdali plánov na využívanie značky SussexRoyal. Rozhodli sa tak vzhľadom na britské pravidlá týkajúce sa využívania slova "royal" (kráľovský).

V januári obaja prekvapili verejnosť správou, že sa už nebudú zúčastňovať na oficiálnych podujatiach vyplývajúcich z ich postavenia a postupne chcú nadobudnúť finančnú nezávislosť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz