15. 04. 2020 17:00 | LOS ANGELES/kf

Tom Hanks s manželkou prehovorili o koronavíruse: Mala som zimnicu ako nikdy predtým

Hollywoodsky pár prekonal koronavírus a prvýkrát prehovorili o ňom aj na verejnosti.

Tom Hanks s manželkou
Tom Hanks s manželkou Foto: Profimedia.sk

Tomovi a jeho manželke zistili koronavírus ešte v marci. Pozitívne výsledky testov potvrdili aj na sociálnych sieťach, kde pravidelne informovali fanúšikov o ich zdravotnom stave. Po dvojtýždňovej karanténe sa pár vrátil z Austrálie domov do Los Angeles. Manželia porozprávali o svojich skúsenostiach a aj o tom, ako sa u nich vírus prejavoval a ako sa liečili.

Rita bola na tom zdravotne horšie ako Tom

Šesťdesiattriročná herečka prvýkrát prehovorila na verejnosti o tom, aké mala symptómy.

„Zo začiatku som bola veľmi unavená a nechcela som, aby sa ma niekto dotýkal. Tušila som, že mám nákazu. Potom prišli vysoké horúčky a mala som takú zimnicu ako ešte nikdy v živote," povedala Rita. Lekári jej predpísali podľa jej slov lieky, ktoré sa dávajú pacientom na maláriu. „Nie som si istá, či ma vyliečili lieky alebo moje telo potrebovalo čas na prekonanie horúčky," dodala. Silné lieky, ktoré dostávala, mali aj vedľajšie účinky. Herečka bola taká slabá, že nevedela ani vstať z postele.

TIP na článok: Krajiny, ktoré očkujú proti tomuto ochoreniu, majú šesťkrát menšiu úmrtnosť na COVID-19

Tom nemal až také vysoké horúčky, ale obidvom trvalo prekonať chorobu takú istú dobu. Rita pri koronavíruse strácala chuť aj čuch. Aj herec sa prvýkrát objavil v televízii, keď z domu hostil šou Saturday Night Live at Home, kde vtipkoval, že konečne má na sebe aj niečo iné ako tepláky. Každému odkázal, nech zostane doma, ak môže a nech sú ľudia zodpovední.

Manželia chcú pomôcť pri nájdení vakcíny voči koronavírusu

Keďže obidvaja úspešne prekonali koronavírus a ich testy boli negatívne, rozhodli sa pomôcť. Ich telo vytvorilo počas liečby protilátku, aby bojovalo proti vírusu. Teraz tie protilátky testujú, aby zistili, či sa to nemôže použiť pri liečbe. Ak sa to potvrdí, obidvaja sú pripravení darovať plazmu, aby pomohli tím, ktorí to najviac potrebujú.


zdroj: YouTube/CBS This Morning

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz