04. 06. 2020 12:09 | BRATISLAVA/nb

Maniere speváka a šaty za desaťtisíc! Aj takto to vyzeralo v zákulisí SuperStar

Toto je úplne iný pohľad na šou, než na aký ste zvyknutí.

Barbora Piešová prešla v šou asi najväčšou premenou.
Barbora Piešová prešla v šou asi najväčšou premenou. Foto: TV Markíza

SuperStar je šou, v ktorej ide nielen o talent, schopnosť odprezentovať sa a zaujať spevom, ale aj o imidž. Ten je veľakrát dôležitejší, než by sa mohlo zdať. Premenou v šou vždy prejdú všetci účastníci a neraz aj porotcovia, pri niektorých nejde o výraznú zmenu, iní sa zasa zmenia na nepoznanie.

TIP NA ČLÁNOK: Novú Superstar rodičia od súťaže odhovárali. Mali na to pádny dôvod!

Prečítajte si rozhovor s človekom, ktorý mal stylingy počas SuperStar po celú dobu pod palcom. Filip Vaněk je uznávaný stylista s rokmi skúseností. Práve on odhalil, aké bolo preňho a jeho tím pracovať na tomto veľkolepom projekte. A prezradil aj veľa zo zákulisia.

Ako sa spätne pozeráte na stylovanie počas SuperStar? Dal vám niektorý outfit, porotca či dokonca súťažiaci zabrať?

Na vrtochy hviezdičiek alebo príliš veľké egá som si za svoju viac než 20-ročnú kariéru už zvykol a nedotýkajú sa ma. Vždy sa snažím dosiahnuť kompromis medzi spokojnosťou televízie, respektíve pána režiséra a stranou účinkujúcich tak, aby bol výsledok v tej chvíli najlepší pre obe strany. Čo nám však dalo naozaj zabrať a nedalo sa to ovplyvniť, bol moment, kedy k nám nedorazili objednané veci v dôsledku situácie s COVID-om. Všetko bolo zo dňa na deň inak a všetci sme sa dosť zapotili pri zháňaní oblečenia zo všetkých možných zdrojov. Dokonca nás raz zachránila aj Monika Bagárová, ktorá priniesla plné vrece vlastného oblečenia, aby sme ich použili pre súťažiace. Za to jej veľmi ďakujem.

Možno najviac komplikovaná bola práve Monika kvôli brušku. Ako jej tehotenstvo ovplyvnilo jej stylingy?

Vedel som o Monikinom tehotenstve a snažil som sa naplánovať celú šou tak, aby na začiatku mala sexi outfity, lebo bolo jasné, že neskôr to už nepôjde. Od určitého momentu sme ani nechodili po obchodoch, ale pracovali sme na kostýmoch s jednou z najlepších návrhárok v Česku, Zuzanou Kubíčkovou. Ona vízie pretvorila do krásnych šiat, ktoré dokončovala vždy dva dni pred nakrúcaním, takže sme sa vyhli problémom, keby Monike bruško narástlo.

Aký bol najdrahší outfit?

Uprimne, nedokážem to presne povedať, za súťaž mi prejdú rukami stovky kusov oblečenia a veľakrát sa na cenu vôbec nepozerám. No objavili sa tu kúsky drahšie než 10 tisíc eur z dieľne svetových návrhárov.

Dievčatá mali odvážne outfity, hlboké výstrihy, rozparky, vysoké podpätky. Neprotestovala niektorá? Napríklad Barbora Piešová, ktorá nevie chodiť na opätkoch?

Boli momenty, kedy niektorí súťažiaci mali problém obliecť si určité veci, ale vždy sme našli balanc a vysvetlili sme im, že ide o prospech šou. Paradoxne, väčšina dievčat si rada obliekala odhalené kostýmy, ktoré k takejto šou patria. Možno sa viac sťažovali chlapci, teda najmä jeden z nich. Tiež tu bola súťažiaca, ktorá si neustále neodborne prerábala mejkap a vlasy. A čo sa týka Barbory, viac to riešili ľudia na Instagrame než ona sama. Učí sa chodiť a tancovať na opätkoch a baví ju to, vníma to ako dve svoje polohy a chápe, že to k šoubiznisu patrí. Nemôže vystupovať v mikine a teniskách. Som na ňu hrdý, lebo je to krásna žena, na ktorej vyniknú také šaty, ktoré by si napríklad iná dovoliť nemohla.

Zničil niekto svoj outfit, alebo si ho chcel kúpiť, lebo sa mu tak veľmi páčil?

Poničilo sa minimum vecí, všetci boli ohľaduplní. Ale Marián si pravidelne polku vecí zobral a druhý nakupujúci bol režisér Pepe Majeský, ktorý má slabosť na obliekanie. My s tým už rátame a on potom naháňa asistentku, aby išla do bankomatu vybrať peniaze.

Na základe čoho ste vyberali outfity a ako fungovalo prepojenie medzi stylistami a vizážistami?

Celý koncept sa vždy odvíja od vybranej piesne, kedy vyberieme kostým tak, aby pôsobil svetovo. Chápem, že niekedy je to pre bežného diváka, ktorý úplne nesleduje zahraničné šou, trochu šokujúce. Následne sedíme s tímom vizážistov a hairstylistov a dohadujeme, čo je potrebné, aby to vyzeralo nielen dobre, ale zároveň ich to neobmedzovalo v pohybe.

Stylista Filip Vaněk:

Zdroj: Instagram/filipvanek


TIP NA ČLÁNOK: Prvý rozhovor s Monikou Bagárovou po pôrode. Všetko o príchode dcérky na svet

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz