17. 07. 2020 14:30 | LONDÝN/TASR

Tajná svadba v britskej kráľovskej rodine: Aha, kto si stihol povedať áno

Na svadbe nechýbala ani kráľovná Alžbeta II.

Princezná Beatrice sa zasnúbila
Princezná Beatrice sa zasnúbila Foto: Princess Eugenie/Buckingham Palace via AP

Kráľovná Alžbeta II. a ďalší členovia britskej kráľovskej rodiny sa v piatok zúčastnili na svadbe princeznej Beatrice, ktorá sa konala v areáli Windsorského zámku. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na hovorcu Buckinghamského paláca. 

Princezná Beatrice (31) je dcérou princa Andrewa, druhého najstaršieho syna kráľovnej Alžbety, ktorý je ôsmy v línii následníctva na britský trón. Za manžela si vzala 36-ročného britského developera Edoarda Mapelliho Mozziho.

Princezná Beatrice sa zasnúbila
Princezná Beatrice sa zasnúbila Foto: Princess Eugenie/Buckingham Palace via AP
 

Súkromný svadobný obrad sa konal v kaplnke kráľovskej rezidencie Royal Lodge, ktorá sa nachádza v parku obklopujúcom Windsorský zámok. Okrem Alžbety II. sa na sobáši zúčastnili aj jej manžel princ Philip a ďalší členovia najbližšej rodiny.

Obrad sprevádzali bezpečnostné opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. Svadba mala pôvodne prebehnúť už 29. mája v londýnskom paláci St. James's Palace, pre pandémiu však bola odložená na neskorší termín.

Piatkový sobáš nebol vopred ohlásený a kráľovská rodina bezprostredne nezverejnila ani zábery z jeho priebehu.

Matkou princeznej Beatrice je Sarah, vojvodkyňa z Yorku, s ktorou sa princ Andrew v roku 1996 rozviedol. Obaja však napriek rozvodu udržiavajú dobré vzťahy. Ich mladšia dcéra Eugenie sa v roku 2018 vydala za britského obchodníka Jacka Brooksbanka.


VIAC Z Šoubiz