28. 07. 2020 21:39 | USA/TASR

Zverejnili nominácie na ceny Emmy. Najviac ich získal seriál Watchmen

Víťazov 72. ročníka cien Primetime Emmy Awards vyhlásia 20. septembra.

ocenenie Emmy
ocenenie Emmy Foto: shutterstoc.com/Benjamin Clapp

Najviac (dokopy 26) nominácií na tohoročné americké televízne ceny Emmy získal v utorok dystopický sci-fi seriál Watchmen. Zoznam nominovaných zverejnila v utorok Americká Akadémia televíznych umení a vied (ATAS), ktorá každoročne prestížne ceny Emmy udeľuje.

Seriál Watchmen získal nomináciu aj v kategórii najlepšej minisérie. Na najlepších hercov v hlavnej či vedľajšej úlohe boli zároveň nominovaní viacerí z jeho predstaviteľov vrátane Reginy King a Jeremyho Ironsa.

Seriál Watchmen z produkcie HBO vychádza z námetu rovnomenného komiksu Watchmen (Strážcovia) a odohráva sa vo svete alternatívnej histórie, zaoberá sa aj rasizmom.

Druhý najvyšší počet nominácií (20) na Emmy získal komediálny seriál The Marvelous Mrs. Maisel z produkcie spoločnosti Amazon. Za ním s 18 nomináciami nasledoval dramatický seriál Ozark produkovaný spoločnosťou Netflix.

Nominácie, ktoré akadémia ATAS obvykle pomerene pompézne oznamuje zo svojej centrály v Los Angeles, boli tentoraz ohlásené len na virtuálnej ceremónii. Tú moderovala afroamerická komička a herečka Leslie Jones, pričom jednotlivé nominácie oznámili prostredníctvom telemostu zo svojich domovov - herci Laverne Cox, Josh Gad a Tatiana Maslany.

Víťazov 72. ročníka cien Primetime Emmy Awards vyhlásia 20. septembra.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz