08. 11. 2020 18:15 | LONDÝN/TASR

Kráľovná Alžbeta II. sa prvýkrát objavila na verejnosti v rúšku

Panovníčka od vypuknutia pandémie prebýva na Windsorskom hrade.

Kráľovná Alžbeta II. v rúšku na verejnosti
Kráľovná Alžbeta II. v rúšku na verejnosti Foto: TASR/AP

Britská kráľovná Alžbeta II. sa počas minulého týždňa po prvý raz počas pandémie koronavírusu SARS-CoV-2 objavila na verejnosti s rúškom, informovala agentúra AP.

Kráľovná sa v stredu (4. novembra) zúčastnila na slávnosti vo Westminsterskom opátstve v Londýne a na tvári mala čierne rúško s bielymi okrajmi.

Kráľovná počas krátkej slávnosti položila veniec na hrob neznámeho britského vojaka z prvej svetovej vojny, ktorého pochovali vo Westminsterskom opátstve 11. novembra 1920.

Nosenie rúšok je v Británii povinné v prostriedkoch verejnej dopravy, obchodoch a modlitebniach. Vláda takisto odporúča ich nosenie vo vnútorných priestranstvách, kde nie je možné dodržať rozstupy a ľudia prichádzajú do kontaktu s osobami, s ktorými sa bežne nestretávajú.

Kráľovná Alžbeta II. v rúšku na verejnosti
Kráľovná Alžbeta II. v rúšku na verejnosti Foto: TASR/AP
 

Britská kráľovná Alžbeta II. sa od začiatku pandémie po prvý raz objavila na verejnosti 15. októbra, keď sprievode princa Williama navštívila vojenské výskumné zariadenie neďaleko mesta Salisbury v grófstve Wiltshire. Rúško však vtedy nemala.

Od marca, keď Británia v súvislosti s koronavírusovou pandémiou zaviedla prísne opatrenia, prebývala 94-ročná panovníčka na Windsorskom hrade, odkiaľ vykonávala svoje oficiálne povinnosti prostredníctvom telefónu a videomostu.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Šoubiz