04. 12. 2020 10:00 | LONDÝN/zv

Veľké zmeny v kráľovskej rodine: Kráľovná zverejnila prísne rozhodnutie

Nikto z nich ešte začiatkom tohto roka ani len netušil, že to takto dopadne.

Archívna snímka.
Archívna snímka. Foto: Profimedia.sk

Kráľovské Vianoce budú tento rok o niečo smutnejšie ako po tie minulé. Kráľovná Alžbeta II. sa pre pandémiu koronavírusu rozhodla, že sviatky bude tráviť bez svojich detí a vnúčat, len v spoločnosti manžela, princa Philipa na zámku Windsor. Okrem kráľovského páru sa na zámku bude nachádzať iba niekoľko členov personálu, píše denník DailyMail.

Za posledných 33 rokov sa kráľovská rodina vždy stretla v Sandrighame, kde spoločne slávila sviatočný čas. Tentoraz bude však každý vo svojom vlastnom sídle.

Kráľovná trávila najkrajšie sviatky v roku naposledy len s manželom v roku 1949, keď za ním vycestovala na Maltu, kde bol vtedy v službe ako námorník. Vtedy bola ešte princeznou a o ročného Charlesa sa počas Vianoc starala jej mama.

profimedia-0488161160.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Buckinghamský palác tiež potvrdil, že panovníčka tento rok nebude osobne rozdávať darčeky svojmu personálu. Každý rok ich takto osobne odmenila za ich služby a poďakovala sa im. Dary zvyčajne rozdáva spolu s vianočným pudingom pred tým, ako vycestovala do Sandrighamu, kde zotrvávala až do februára.

Dary síce dostanú, no bez stretnutia s kráľovnou. Personál taktiež príde o tradičné vianočné posedenie.

Tieto Vianoce budú iné pre mnohé rodiny po celom svete. Fanúšikom kráľovskej rodiny je sympatické, že ani pre nich neplatia žiadne výnimky a myslia najmä na zdravie a bezpečnosť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz